Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

5. juunil kell 20.10 jõuab ETV+ eetrisse Aljona Suržikova uus film "Aktuaalne Narva"

{{1463740276000 | amCalendar}}

Pühapäeval, 5. juunil kell 20.10 esilinastub ETV+ eetris Narva linnast rääkiv film. Huvitavaid kaadreid Eesti Rahvusringhäälingu arhiivist valis dokumentaalfilmide režissöör Aljona Suržikova.

Mida tähendab 50 või 60 aastat? Inimese jaoks võib see olla terve elu, ajaloo jaoks aga vaid hetk. Dokumentaalfilm näitab Narva linna ajaloolist kulgu telesaadete ja kinokroonikate kaudu alates 1960. aastatest kuni tänapäevani.

"Aastast aastani jäädvustati videolinti ühtesid ja samu üritusi - tootmissaavutusi ning kalendri punaseid päevi, jättes kõrvale inimeste eraelusündmused. Enne üheksakümnendaid aastaid oli filmikroonika teadlikult ja oskuslikult lavastatud ning peale seda uue ajastu ja tehniliste võimalustega reaalsuse süstemaatiline peegeldumine üldse kadus," kommenteeris projekti autor Aljona Suržikova. "Valisin kaadreid, kus võimalikult täpselt näidatatakse Narva linnaelu erinevate perioodide sündmusi. Nende seas on elektrijaama ehitamine ning avamine, demonstratsioonid, Kreenholmi manufaktuuri tööprotssesid, strateegilise infrastruktuuri objektide avamised ning kinnipanemised," selgitas Suržikova.

Idee filmi loomimiseks tuli Narva (eel)arvamustefestivali korraldajalt Ivo Postilt ja ETV+ toimetus otustas sellele hoogu anda.

"ERRi arhiivis on salvestatud suur hulk materjali, just tänu sellele on meil võimalik meelde tuletada, millised on olnud Narva ja Eesti kümneid aastaid tagasi. Inimeste mälu on lühike, videokroonika on suurepärane võimalus tagasi vaadata. Peale selle näevad vaatajad filmis "Aktuaalne Narva" tervet hulka tuttavaid nägusid," märkis ETV+ peatoimetaja Darja Saar.

Dokumentaalne film "Aktuaalne Narva" jõuab ETV+ eetrisse 5. juunil kell 20.10, kordus 10. juunil kell 17.15. Filmi näidatakse eestikeelsete subtiiridega, selleks tuleb valida vastav subtiitrikanal. Alates 6. juunist on filmi võimalik vaadata ka ETV+ veebilehel aadressil http://etvpluss.err.ee/l/dokumentaalfilmid.

Filmi trailer asub aadressil goo.gl/Dxn4NO.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: