Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva [eel]arvamusfestivali esimese arutelu viib ETV+ toimetus läbi Tallinn-Narva rongis

{{1462346681000 | amCalendar}}

21. mail toimub Narva lossipargis [Eel]arvamusfestival. ETV+ toimetus koostöös EV100 korraldustoimkonna ning Ida-Viru Maavalitsusega esitlevad publikule ja etvpluss.ee portaali jälgijatele tervet hulka diskussioone, kus nii arvamusliidrid kui ka noored arutavad Ida-Viru päevakajaliste teemade üle.

Narva [Eel]arvamusfestival esimene paneel "Kui kaugel on Ida-Viru?" algab juba hommikul kell 09.30 ning toimub rongis suunal Tallinn – Narva. Arutelust võtavad osa EV100 korraldusmeeskonna liige Tatjana Lavrova, digitaalse loovmeedia ettevõtete inkubaatori DIGIX tegevjuht ning Viru Filmifondi ideeliider Martin Adamsoo. Diskussiooni modereerib Ida-Viru maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõunik Jana Pavlenkova. Koos otsitakse vastuseid küsimusele, miks progressiivsemad ja uuemad trendid jõuavad Ida-Virumaale nii suure hilinemisega, kui üldse jõuavad.

Portaali etvpluss.ee jõuavad ülekanded ka järgmistest paneelidest:


"Sa vaene hüljatud Ida-Virumaa" (kell 12.05, esimene lava). Arutelu juhib endine pikaaegne Tartu ülikooli Narva kolledži direktor Katri Raik. Osavõtjad on Tiit Vähi, Siim Kallas, Indrek Tarand ja Marina Kaljurand.

"Sõita mitte jääda" (kell13.30, teine lava). Noorte võimalustest Ida-Virumaal mõtisklevad noored ise koos Narva linna peaarhitekti Ivan Sergejevi, rehabilitatsiooni keskuse konsultandi Jüri Magerovi ning noorsootöötaja Natalja Mahnovaga. Aruteluteemat modereerib ETV+ ajakirjanik Dmitri Fefilov.

"Kas kaine elu Narvas on müüt?"(kell 15.00, esimene lava). ERRi ajakirjanikud Dmitri Pastuhhov ja Artur Tooman viivad läbi paneeli, mille käigus uurivad, kas müüdid Narvast vastavad ka tänapäevaltõele. Diskussioonis osalevad pedagoog Aleksandr Nesterenko, Ida-Viru Maavalitsuse nõunik Jana Pavlenkova, ööklubi Ro-Ro omanik Roman Boiko, jalgpalliklubi Narva United esindaja Oleg Kašin, ettevõtja ja ühiskonnategelane Anton Ossipovski, Narva Eesti maja projektijuht Anna Markova.

"Festival on suurepärane võimalus kohtuda inimestega, arutleda aktuaalsete teemade üle ja saada tuttavaks telekanali saatejuhtide ning toimetajatega," märkis ETV+ peatoimetaja Darja Saar.

Festivali ajal avatakse ka ETV+ ja EV100 kohvikuala, kus saab tutvuda uute inimestega, nautida head seltskonda. Kohvikualal avaneb EV100 kingituste ideede tahvel, kuhu iga soovija saab panna kirja, millist kingitust ta sooviks saada või kinkida EV 100 juubeli puhul.

Pärast festivali ametliku osa lõppu, kell 21.00 aadressil Joala 18, näitab ETV+ filmi "Aktuaalne Narva", kus tehakse põgus pilguheit Narva ja Ida-Virumaa lähiminevikku ning vaatajate ees on saatelõigud ERRi videoarhiivist, mis näitavad ürituse toimumispaika. ETV+ eetris saab filmi vaadata 5. juunil.


Sooduspiletit rongile Tallinn-Narva-Tallinn on võimalik soetada pärast registreerimist portaalis www.etvpluss.ee. Kohtade arv on piiratud. Rong väljub Tallinnast 21. mail kell 08.51 ning naaseb tagasi Tallinnasse 21. mail kell 18.27 ja 22. mail kell 7.05.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: