Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raadio Laste Laulustuudio tähistab 60. sünnipäeva kontserdiga

{{1460140499000 | amCalendar}}

Pühapäeval, 24. aprillil tähistab Raadio Laste Laulustuudio oma 60. tegevushooaega kontserdiga "Head lapsed, need kasvavad lauluga". Kell 17 algav kontsert toimub Vene kultuurikeskuses, esinevad stuudio koorid ja solistid ning lapsi saadab Siima Aimla bänd. Kunstiline juht on Kadri Hunt.

Kavas on Tauno Aintsi, René Eespere, Olav Ehala, Kadri Hundi, Märt Hundi, Tõnis Kaumanni, Tiit Kikase, Cyrillus Kreegi, Margo Kõlari, Boris Kõrveri, Tõnis Kõrvitsa, Riho Esko Maimetsa, Arne Oidi, Priit Pajusaare, Arvo Pärdi, Rein Rannapi, Piret Rips-Laulu, Mart Siimeri ja Veljo Tormise laulud.

Raadio laululaste tegevus algas 1955. aastal, mil ETV ja Eesti Raadio segakoori asutaja Jüri Variste kutsus raadiomajja tööle Eda Neideri, kes lõi mudilasansambli. Laste kasvades tulid juurde lasteansambel ja noorteansambel. Praegu on stuudios ettevalmistuskoor, mudilaskoor ja tütarlastekoor ning kunstilise juhina suunab nende tööd alates 1998. aastast Kadri Hunt.

Eda Neideri ajal esinesid raadio lasteansambli lapsed lauluõpetamise saadetes, praeguse laulustuudio põhiülesanne on Eesti heliloojate lastemuusika plaadistamine. Välja on antud juba 15 plaati, neist viimane, Arvo Pärdi "Lapsepõlve lood", sai tänavu Kuldse Plaadi aasta albumi tiitli ning Laseringi eriauhinna "Südamest südamesse". Viimase nelja plaadiga on kaasas käinud ka noodid - Eda Neideri algatatud muusikahariduse joon jätkub tänapäevaste vahenditega.

Raadio Laulustuudio koorid annavad muusika salvestamise kõrval ka kontserte, koostööd on tehtud Eesti Kontserdi, Jazzkaare ja Viru Folgiga. Käiakse konkurssidel ja festivalidel raja taga, tehakse kaasa laulupidudel.

Lisaks plaadiauhindadele on hiljutiste suuremate saavutuste hulgas neli kontserti sarjas "Muusika Eestimaale" koostöös Eesti Kontserdiga möödunud aasta lõpus; "Lapsepõlve lugude" esitluskontsert oktoobris koostöös Jazzkaarega; tütarlastekoori esikoht rahvusvahelisel koorifestivalil Sitsiilias ja mudilaskoori II/III koht Tampere rahvusvahelisel koorifestivalil (mõlemad auhinnad suvel 2015).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: