Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kontsertide sari "Klassikaraadio tuleb külla" jõuab Viru- ja Võrumaale

{{1460967016000 | amCalendar}}

Maikuus jätkub populaarne koolikontsertide sari "Klassikaraadio tuleb külla", kus noored andekad muusikud jõuavad esinema Viru- ja Võrumaale. Kontsertreis toimub 3. – 12. mail.

Kuulajate ees on Klassikaraadio tulevikulootused, ETV populaarsest saatest "Klassikatähed" tuntud interpreedid Kristiina Rokashevich (klaver), Mikk Langeproon (akordion), Karl Johan Kullerkupp (löökpillid), Merike Heidelberg (vioola), Jakob Peäske (fagott) ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia magistrant Georg Mirek King (klaver).

Klassikalist muusikat ja Klassikaraadiot tutvustatakse nii õpilastele kui ka õpetajatele, et innustada loovust ja äratada muusikahuvi.

Muusikud kohtuvad publikuga Elvas, Värskas, Võrus, Rõuges, Tartu vallas, Haljalas, Rakveres, Narva-Jõesuus, Loksal ja Narvas.

Kontserdireisi muljeid ja reisipäevikut, samuti lisainfot esinejate kohta saab lugeda Klassikaraadio veebilehelt http://klassikaraadio.err.ee/klassik/ktk2016.html või Klassikaraadio Facebookist.

Klassikaraadio algatas koolikontsertide sarja "Klassikaraadio tuleb külla" 2012. aastal. Ettevõtmist on saatnud kooliõpilaste ja õpetajate soe tähelepanu - seni on Eestimaa koolides antud 52 kontserti.

Kontsertsari "Klassikaraadio tuleb külla" on pälvinud rahvusringhäälingu aastapreemia. Kontsertsarja toetab Eesti kultuurkapital.

Esinemispaigad kevadel 2016

3. mai kell 15.00
Elva muusikakool

4. mai kell 11.20
Värska gümnaasium

4. mai kell 15.30
Võru muusikakool

5. mai kell 10.50
Rõuge põhikool

5. mai kell 16.00
Tartu valla muusikakool
Tartu valla vallamaja saalis, Kõrvekülas

Esinevad Georg Mirek King (klaver), Merike Heidelberg (vioola), Jakob Peäske (fagott) - Foto 1 (Ülo Josing, ERR)

10. mai kell 12.00
Haljala gümnaasium
Haljala kultuurimaja

10. mai kell 18.00
Rakvere muusikakool

11. mai kell 12.30
Narva-Jõesuu keskkool
Narva-Jõesuu linnavalitsuse saalis

11. mai kell 16.00
Narva muusikakool

12. mai kell 13.15
Loksa gümnaasium
Loksa kultuurikeskuse saalis

Esinevad Kristiina Rokashevich (klaver), Mikk Langeproon (akordion), Karl Johan Kullerkupp (löökpillid) - Foto 2 (Ülo Josing).

Kõik huvilised on oodatud, kontserdid on publikule tasuta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: