Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio toimetuseni jõudis 5573 e-etteütlust, võitjad on selgunud

{{1456741524000 | amCalendar}}

Emakeelepäeval toimus Vikerraadios üheksandat korda e-etteütluse võistlus. Poole tunni jooksul jõudis toimetuseni 5573 etteütlust, see on uus rekord (varasem rekord on 2014. aastast: 4319).

Kõige kiiremini ja korrektsemalt kirjutasid etteütluse Laura Valli (üldvõitja, täiskasvanute kategooria), Kärt Talsi (filoloogide kategooria), Carolyn Lumi (õpilaste kategooria), Lili Milani (muu emakeelega) ja Aivar Paidla (välismaal elavad eestlased).

"Raskusastmelt oli tänavune etteütlus optimaalne, sajaprotsendiliselt õigesti kirjutatud tekste oli nagu tavaliselt alla kümne. Kõige enam eksiti seekord sõnadega "kontradmiral" ja "Läänemere maad," kommenteeris Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja-vanemteadur Peeter Päll.

"Tähelepanuväärne on tänavu see, et üldvõitja Laura Valli töö täiskasvanute kategoorias saabus kümme minutit varem kui filoloogide täiesti õige töö," lisas Postimehe keeletoimetaja Maris Jõks.

Etteütluse õige kirjapilt:

"Adalbert, paks koer, kohvi ja moosi ja mustasõstra-veinikastet pealikule ja kiiresti!" hõikas zombistunud kambüüsiülemale kipper Hillar Hurmav, mees, kel kallim igas Läänemere maade sadamas. Kõik mereaastahuvilised ja vegankruiislased tuleb Rohuküla-Heltermaa liinil ära vedada ning barkassiga Hari kurgus dokkimiseks pole aegagi. Mõtlik pootsman, käes mõttetu kirjaplokk, kannab tekimadrused järjestikku munsterrolli. Marssallik e-resident sooritab aga mängus egomaniakliku kontradmiraliga šahhi.

Paralleelvõimalused:

Esimeses lauses on koma asemele lubatud panna ka hüüumärk ning "ja kiiresti" ette koma: "Adalbert, paks koer! Kohvi ja moosi ja mustasõstra-veinikastet pealikule, ja kiiresti!"
Mustasõstraveinikaste on lubatud kirjutada ka kokku.
Koma asemele võib panna ka mõttekriipsu siin: ... Hillar Hurmav - mees, kel kallim ...
Mereaasta huvilised võib kirjutada ka lahku

Kontrollsüsteem oli leebe üleliigsete reavahetuste, tühikute ja erinevate jutumärgivormide suhtes.

Etteütluse tulemuste leheküljel saab oma e-posti aadressi sisestades enda etteütluse tellida. Küsimuste või kommentaaridega kirjutage palun aadressil [email protected]

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: