Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raadioteatris esietendub Indrek Koffi "Eestluse elujõust"

{{1455187930000 | amCalendar}}

Raadioteatris esietendub 27. veebruaril Indrek Koffi hüsteeriline traktaat "Eestluse elujõust". Pealkiri viitab keeleteadlase, folkloristi, usundiloolase Oskar Looritsa (1900 – 1961) Rootsis 1951. aastal ilmunud raamatule "Eestluse elujõud", kus autor analüüsis eestlaste väärtusteadvust, hoiakuid, eneseväljendust. Loorits nimetas end rahvuspsühholoogiks, teda peetaksegi selle sõnapaari autoriks.

Indrek Koffi (sünd. 1975) "Eestluse elujõust" ilmus 2010. aastal, žanriteülene teos pälvis Kultuurikapitali luuleauhinna. Vaimukas tekst koosneb käibefraasidest ja lendlausetest, mis tulevad tuttavad ette igale eestlasele, pakuvad äratundmisrõõmu, aga ka -piinlikkust. See on võimalus viivuks seisatada, kuulatada oma ümbrust ja sisemust, mõtestada eestluse tuuma huumori, eneseiroonia ja tõsiduse piiril.

Stsenarist, lavastaja ja muusikaline kujundaja on Taago Tubin, helirežissöör Külli Tüli. Esitavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala 11. lennu tudengid Grete Jürgenson, Helena Kesonen, Jaune Kimmel, Liisu Krass, Getter Meresmaa, Märten Matsu, Ringo Ramul, Karl Robert Saaremäe, Karl Sakrits, Martin Tikk, Tanel Ting, Mihkel Vendel; ning õppejõud Taago Tubin ja Kalju Komissarov.

"Eestluse elujõust" esietendub Vikerraadios 27. veebruaril kell 19.05.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: