Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio "Eesti lugu" arutleb president Pätsi otsuste üle

{{1454668504000 | amCalendar}}

Konstantin Pätsi ja Eesti riigi elukäigu kolm murdepunkti on aastad 1918, 1934 ja 1939 - suurtest teenetest sõltumatu Eesti rajamisel kuni riigipöördeni 1934. aastal. Paljuvaieldud otsuseid tehti 1939. ja 1940. aastal.

Vikerraadio ajaloosari "Eesti lugu" arutlebki president Konstantin Pätsi nende otsuste ja sammude üle, mis võeti vastu ja tehti 1939. ja 1940. aastal.

Saates saab kuulda Rootsi Eestlaste Liidu rahvusarhiivile annetatud helisalvestist president Konstantin Pätsi viimasest kõnest, mille ta pidas riigipöörajatele 21. juunil 1940. aastal Kadrioru lossi rõdult. President Pätsi esinemist kommenteerib Tartu Ülikooli dotsent Ago Pajur.

Mis oli toona teada suurriikide plaanidest, missugused kuulujutud levisid Eesti võimaliku saatuse kohta? Kas Talvesõda ka tol ajal võidukana paistis? Kui ei oleks alla kirjutatud nn baaside lepingut, kas Eesti oleks siis pääsenud kergemalt? Miks Pätside pere eksiili ei läinud?

Saate autor on Piret Kriivan. Esimene saade Konstantin Pätsist on Vikerraadio eetris 20. veebruaril kell 13.05.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: