Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Klassikaraadio muusikaviktoriin oli koolides rõõmustavalt menukas

{{1442562058000 | amCalendar}}

Klassikaraadio korraldas rahvusvahelisel muusikapäeval e-viktoriini, kus muusikasõbrad said oma teadmised proovile panna. Viktoriin oli menukas, kokku jõudis Klassikaraadiosse 775 vastust. Mitmed koolid ja klassid osalesid aga kollektiivselt, nii et osalejate arv ulatub tegelikult üle tuhande.

Küsimused olid erineva raskusastmega, kuid kokku pandud nii, et vastata oleks huvitav nii lastel kui ka täiskasvanutel. Küsimusi jagus U2-st Beethoveni ja Eesti heliloojateni.

Kõige enam valmistas osalejatele raskusi küsimus Sven Grünbergi kunagisest ametikohast Ugala teatris. Vaid 11 protsenti vastanuist arvas õigesti, et Grünberg võeti Ugalasse tööle teise kategooria näitleja ametikohale. Eesti üks kuulsamaid filmiheliloojaid Sven Grünberg ütleb selgituseks:"Nõukogude ajal ei olnud Ugalas ette nähtud muusikaala juhataja kohta, nagu Tallinna teatrites, kuid mind taheti just muusikajuhina tööle võtta. Siis mind vormistati tööle hoopis teise kategooria näitlejana, kuigi tegin lavastustele originaalmuusikat."

Raskusi valmistas ka heliküsimus, kus mängis Süüria klassikaline muusika, mida aeti segamini Pakistani muusikaga.

Kõige enam vastati õigesti pildiküsimusele, kus oli Gerli Padar lastemuusikalis "Detektiiv Lotte", samuti olid vastajad kursis, et muusikute ringis tähendab väljend "kala panema" vale noodi mängimist. Lisaks osati hästi lugeda noodirida, kus oli Beethoveni sümfoonia nr 5 "saatuse koputuse" motiiv.

Osalejatest 55 protsenti oli täiskasvanuid, 38 protsenti õpilasi ja 7 protsenti muusikuid. Klassikaraadio toimetajatel on eriti hea meel õpilaste suure osakaalu üle. Mitmes koolis osaleti viktoriinis suurejooneliselt ja seoti see muusikanädala sündmustega. Õpilased lahendasid viktoriini tundides kollektiivselt, näiteks Tartu Decartes`i koolist osales ligi 300 last.

Küsimused koostasid Klassikaraadio toimetajad ja saatejuhid. Abiks olid Raadio 2 toimetus, Jazzkaare korraldajad ja Eesti Muusika Infokeskuse töötajad.

Muusikapäeva viktoriini küsimusi, vastuseid ja auhinnatud võitjaid saab näha siin: http://klassikaraadio.err.ee/saade/muusikapaev/2015/tulemused/

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: