Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadiost kuuleb rohkem eesti murdekeelseid uudiseid

{{1443603241000 | amCalendar}}

Alates tänasest on Vikerraadios lisaks setu-, võru-, mulgi- ja kihnukeelsetele uudistele eetris hiiu-, muhu- ja sõrvekeelsed uudised. Esimesena, 14. oktoobril kell 17.05, jõuavad eetrisse uudised Sõrvest.

"Meie räägime Sõrvemaast ja sõrulastest. Jutustame oma emakeeles, kuidas me sel rohkem nagu saare moodi poolsaarel elame, mida teeme ja millest mõtleme," ütles Mari Lepik, sõrvekeelsete uudiste üks toimetajatest. Sõrve uudiseid teevad veel Margus Lepik, Helle Timm, Oliver Parrest ja kaasa löövad ka Salme kooli meediaringi lapsed. Mari Lepiku sõnul elab Sõrvemaal hinnanguliselt vähemasti pooltuhat põlist sõrulast, mööda Eestimaad ja maailma laiali on neid kordades rohkem. Esimeses saates tuleb juttu turistide infopunkti esimese suve tööst Salmel, tagasõrulaste uhkest sügislaadast ja koolilaste tegemistest.

Muhukeelsete uudiste toimetaja Irena Tarvis sõnas, et Muhu on küll pisike saar Suure ja Väikese väina vahel, kuid täiesti oma ajaloo, kultuuripildi ja murdekeelega. "Ja oma elanikega, sitkete, visade, töökate, uhkete ja kangete muhulastega!"

"Hiiumaa, seal pole muud, kui kadakad ja männipuud… ütleb laulusalm. Nii kujutavad saart ette ehk need, kes seal ise käinud pole. Ometi on see tegus paik, kus elavad mõnusad naljahambad – hiidlased. Just nende inimeste igapäevaelust ja minevikupärimusest meie oma saates juttu teemegi," tutvustas oma plaane üks Hiiumaa uudiste toimetajatest Ermo Mäeots. Lisaks temale teevad hiiukeelseid uudiseid Helgi Põllo ja Helle-Mare Kõmmus.

Muhu-, sõrve- ja hiiukeelsed uudised on vaheldumisi Vikerraadio eetris kolmapäeviti kell 17.05 alates 14. oktoobrist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: