Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio kutsub osalema keelevõistlusel "Tuum"

{{1441872393000 | amCalendar}}

25. ja 26. septembril toimub Vikerraadios neljandat korda keelevõistlus "Tuum", kus iga soovija saab panna proovile oma oskuse teha žürii antud pikemast tekstist kahesaja-sõnaline kokkuvõte. Žürii poolt välja valitud kokkuvõetav tekst avaldatakse 25. septembril kell 8.40 Vikerraadio koduleheküljel. Viimane aeg oma töö ära saata on 26. septembril kell 19.

Keelevõistluse "Tuum" ühe žüriiliikme Tiit Hennoste sõnul on oskuslik kokkuvõtte tegemine tänapäeva maailmas üha vajalikum. "Kokkuvõte on selline asi, mida tuleb elus kogu aeg teha. Viimasel ajal on lühike kokkuvõte järjest tähtsam ja olulisem, ülikoolides on praegu näiteks väga levinud ühe kuni kolme minuti loengud. "Tuum" on ühest küljest hea harjutamise koht, teisest küljest võimalus teistega võistelda ja auhindki võita," rääkis Hennoste.

Võistlusel saab osaleda üksi või võistkonnana, mille suurus on vaba. Parimatele on rahalised auhinnad: esimene auhind 100 eurot, lisaks mitu teist ja kolmandat auhinda, 50 eurot ja 25 eurot. Eriauhinna saab parim kooliõpilane.

"Tuuma" korraldavad haridus- ja teadusministeerium, rahvusringhääling ning Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut koostöös emakeele seltsi ja emakeeleõpetajate seltsiga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: