Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Neljapäeval jõuab ETV eetrisse uus ja humoorikas sari "Maa, armastan Sind!"

{{1440486931000 | amCalendar}}

Alates 10. septembrist on viiel järjestikkusel reedel, kell 20.35 ETV eetris humoorikas sari "Maa, armastan Sind!". Tegemist on valikuga keskkonnateemalistest lavastatud lühilugudest, mida alates selles sügisest saavad õpetajad loodusteaduse tundides lisamaterjalina kasutada. Keskkonnahariduse portaali kaudu on lühilood ning nende juurde käivad kordamisküsimused ja arutlusteemad kõigile soovijatele vabalt kasutada.

Klippe on kokku poolsada ning need jagunevad üheksa peateema alla: "Ökoloogilised põhiprotsessid", "Ilm ja kliima", "Eesti looduse arengulugu", "Elurikkus ja looduskaitse Eestis", "Eesti loodusvarad ja nende kasutamine", "Tarbimine", "Keskkonnaprobleemid", "Säästev areng ühiskonnas", "Universumi ja elu evolutsioon". Klipid on varustatud venekeelsete subtiitritega.

Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik selgitab: "Keskkonnaameti korraldatud ideekonkursi võitnud tootjafirmal Fookus-Pookus OÜ-l oli projekti teostamiseks aega veidi vähem kui aasta, klippide kogupikkuseks on 3 tundi ja 45 minutit. Meie jaoks on tegu põneva projektiga, millest loodame, on kasu nii õpetajatele, õpilastele kui ka kõigile, kelle jaoks keskkonnateemad korda lähevad."

"Fookus-Pookus OÜ loovmeeskonna jaoks on tootmisprotsess olnud tõeline väljakutse- lühikese aja jooksul saada valmis poolsada lavastuslikku lühifilmi, mis oleksid vormilt ja sõnumilt selgelt eristuvad, filmilikult kvaliteetsed ning kõnetaksid vaatajaid nii, et see neile meeldiks ja meelde jääks," räägib sarja üks produtsente, Pelle Vellevoog tootja ette pandud ülesandest.

ETV ekraanile jõuab valminud materjalist veidi üle poole: viieks 25-minutiliseks episoodiks koondatuna 28 lühifilmi. Televaataja jaoks on valiku kokku pannud ETV meelelahutustoimetus ning režissöör Rasmus Merivoo. Klipid jõuavad ekraanile selles vormis, millisena neid ka tundides näidatakse: kõigepealt jutustatakse väikese vimkaga lugu, sellele järgneb teemakohane teaduslik definitsioon.

"See, miks ma lahendasin need teemad just nii, on otseselt seotud koolitundidega. Et õpetaja oluline jutt lapse vahemälust kiirelt jalga ei laseks, oli vaja midagi erilist, mis meelde jääks," selgitab Rasmus Merivoo. "Eesmärk oli teha teistmoodi õppevahend, mis nõuab kaasa mõtlemist ja teistmoodi kaasa elamist. Ülesanne oli teemadega võimalikult vabalt mängida, et saaks toreda, põneva, veidra, absurdse või valusa pildi, et sellega koos ka saadud info ajju salvestuks. Televaatajal tuleb seosed ise üles otsida ja kuulata tähelepanelikult ka iga klipi lõpus olevat selgitust."

Viieosalise sarja lõpetab lühifilm "Planeet Maa", kus tuleb ettekandmisele rõhutatult pateetiline ja meeldejääv laul "Maa, armastan Sind!" Sarja nimiloo autoriks on samuti Rasmus Merivoo, laulavad kõik klippides kaasa teinud näitlejad: Merle Palmiste, Paul Laasik, Jim Ashilevi, Marek Tammets jpt.

""Maa, armastan Sind!"- sari peaks kõnetama kõiki, kes ekslevad hiiglaslikus hektilises infoväljas, otsides vastust küsimusele, mis saab meie armsast koduplaneedist. Siin on rohkelt küsimusi ja vähe valmis vastuseid, see-eest küllaga mõtlemisainet neile, kellele meeldib oma aju sihipäraselt kasutada. Minu tungiv soovitus on sarja vaadata," võtab projekti üks produtsente, Ylle Rajasaar, teema kokku.

5- osaline telesari "Maa, armastan Sind!"
Stsenarist-režissöör Rasmus Merivoo, operaator Mattias Veermets, kunstnik Helen Ehandi, tegevprodutsent Maario Maasing. Näitlevad Merle Palmiste, Paul Laasik, Jim Ashilevi,Marek Tammets jt. Produtsendid Pelle Vellevoog ja Ylle Rajasaar. Sari on valminud Keskkonnaameti tellimusel Euroopa Sotsiaalfondi programmi "Keskkonnahariduse arendamine" kaudu.

● "Maa, armastan Sind!" avaepisood on ETV ekraanil 10. septembril, kell 20.35
● Viiel järjestikkusel nädalal näevad vaatajad parimat valikut humoorikatest keskkonnaklippidest
● Klipid ja lisamaterjalid on kõigile internetis tasuta kättesaadavad

ETV internetileht ja järelvaatamine: http://etv.err.ee/l/meelelahutus/maa_armastan_sind
Klipid, lisamaterjali ja töölehed leiab peale saadet portaalist www.keskkonnaharidus.ee
"Maa, armastan Sind!" klippide kogumikud avanevad kanalis https://www.youtube.com/user/fookuspookus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: