Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV uus saatesari "Rohke kalatuur" tutvustab kalakasvatajate huvitavat elu

{{1440666991000 | amCalendar}}

Kirglik kalamees Rohke Debelak võtab ETV uues laupäevaõhtuses saatesarjas ette mõnusa suvise retke kalakasvandustesse, et uurida, missuguseid kalaliike meil kasvatatakse, mismoodi see käib, ja sedagi, kuidas need kalad maitsevad.

"Rohke kalatuur" algab Härjanurmes, kus tehakse algust Euroopa säga kasvatamisega, mis oli alles kümme aastat tagasi ohustatud liik. Järgmistes saadetes käib Rohke Debelak vähil, püüab vikerforelli, angerjat, angersäga, karpi, tuura ja paaliat. Toitu aitavad valmistada kalakasvatajad ise, kokad ja isegi muusikud.

Kaheksaosaline saatesari räägib kalakasvatajate igapäevaelust ja kalakasvanduste arengust Eestis, mis on viimastel aastatel toiminud nii omal jõul kui ka Euroopa Kalandusfondi toel. Eestimaa inimestele on kala ikka ja alati tähtis olnud, kala pärast on siia maanurka ilmselt pidama jäädudki. Aja märk näitab aga, et looduses kasvavast kalast ei piisa, et toidulaudu täita, nii on töö kalakasvandustes oluline.

Saatejuht on Gaute Kivistik, režissöör Maire Radsin, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Ene-Maris Tali.

Saatesari valmib koostöös Euroopa Kalandusfondi, Maaeluministeeriumi ja Kalandusvõrgustikuga.

"Rohke kalatuur" on ETV eetris laupäeviti kell 19.35 alates 12. septembrist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: