Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raadiomajas on avatud rahvusvahelise heliloojate rostrumi kuulamispunkt

{{1430209149000 | amCalendar}}

Üks maailma pikaajalisemaid heliloomingukonkursse, rahvusvaheline heliloojate rostrum (International Rostrum of Composers), toimub tänavu Tallinna raadiomajas 12. – 15. maini.

Esmakordselt rostrumi 62-aastase ajaloo jooksul pakutakse konkursil kõlavaid teoseid muusikaspetsialistide foorumiga üheaegselt ka tavakuulajatele. Selleks on alates tänasest uue raadiomaja fuajees (Gonsiori 21) sisse seatud muusikakuulamispunkt IRCSound.

Teoseid saab Wi-fi kaudu kuulata nutiseadmes või sülearvutis, kui oma kõrvaklapid on kaasas. Kohapeal on kuulamiseks olemas kõrvaklappidega varustatud lauaarvuti. Veebileht rostrumi teostega on kättesaadav raadiomaja fuajees ja kohvikus. IRCSound on avatud 12.–15. mail kell 10–16, raadiomaja on avatud kauem ja oma nutiseadmega saab seal teoseid kuulata kuni kella 21ni. Esimesed kuulajad olid hommikul juba kohal. Kõik muusikasõbrad on väga oodatud!

Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil osaleb tänavu 57 helitööd, neist 56 on avalikkusele kuulamiseks. Kuulata saab mitmekesist valikut 28 riigi heliloojatelt, nende hulgas on rahvusvaheliselt tuntud nimesid. Näiteks Argentiina päritolu Martin Matalon ja hollandlane Michel van der Aa, kelle kammerooperit "One" on esitatud ka Tallinnas. Lisaks Euroopa maadele kõlab muusikat Aasiast ja Lõuna-Ameerikast. Rostrumile esitatud teoste hulgas on nii elektroonilist kui sümfoonilist muusikat, teoseid erineva koosseisuga ansamblitele, barokkorkestrile, elektrikitarrile, rahvapillidele.

Kuulajaid abistab ja tagasisidet kogub Klassikaraadio saatejuht, noor helilooja Kaisa Jõhvik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: