Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raadioajakirjanikud palverännakul Santiago de Compostelasse

{{1429875896000 | amCalendar}}

Möödunud aastal kõndisid ERRi raadioajakirjanikud mööda keskaegset palverändurite teed Via la Francigenat jalgsi Rooma, tänavu võetakse ette rännak Santiago de Compostelasse Hispaanias. Seekordsele teekonnale asuvad Krista Taim Vikerraadiost ja Artur Aukon Raadio 4st.

"See, kes on kord palverännutee ette võtnud, ei saa enam pidama - tee kutsub jälle tagasi," põhjendas Krista Taim, miks peale ränkrasket eelmise aasta teekonda uuesti minnakse.

Rännakuid korraldab Itaalia raadio Rai 1, kutsutud on Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) ajakirjanikud.

Euroopa ühte tuntumasse palverännusihtkohta Santiago de Compostelasse viib kolm suurt teed: Põhjatee, Prantsuse tee ja Portugali tee. ERRi ajakirjanikud käivad mööda Põhjateed (Cammino del Nord), mis kulgeb suuresti Hispaania põhjaranniku mägisel alal, piirkonda iseloomustab heitlik ja vihmane ilm. Aastasadu on tee jalge alla võtnud nii kuningad kui ka lihtrahvas, kõrgaeg oli 12.-16. sajandil. Aastast 1965 on Santiago de Compostela taas populaarne, sinna kõnnib aastas tuhandeid rändajaid.

Krista Taime ja Artur Aukoniga jagavad teekonda Rumeenia ajakirjanik ja Itaalia raadio saatejuht. Kui nemad 11. mail Baamondes teekonnaga liituvad, on 7. aprillil Irunist alanud rännak kestnud juba viis nädalat, ERRi ajakirjanikele annavad viimaseks sajaks kilomeetriks teatepulga üle Hispaania ja Korsika kolleegid.

"Cammino del Nord on iidne rada, mida mööda rändavad aastas tuhanded palverändurid, kas siis usulistel põhjustel, tervist otsides või ennast ja rahu leida püüdes. Meie osaleme rännakul kui vaatlejad, et emotsioonid ja muljed kuulajatele vahendada," ütles Krista Taim.

Vikerraadio programmis räägitakse rännakust 11.-16. mail kell 10.45 saates "Huvitaja" ja kell 16.30 saates "Stuudios on Sten Teppan".

Raadio4 eetris kõlab teekonnareportaaž kogu järgmise nädala - hommikuprogrammis ja keskpäevasaates "Üksikasjad".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: