Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERRi venekeelsele telekanalile otsitakse konkursiga head nime

{{1426758164000 | amCalendar}}

Tänavu septembri lõpus avab Eesti Rahvusringhääling venekeelse telekanali, millele asutakse vaatajate abiga otsima nime.

Kanali eesmärk on pakkuda objektiivset informatsiooni Eestis ja maailmas toimuva kohta, samuti kaasata, inspireerida, harida ja meelt lahutada ning seda kõike vene keeles. Omasaadetes kajastatakse Eesti elu ja sündmusi, mis toimuvad just siin ja praegu ning mille peategelased on siin elavad ja töötavad inimesed.


Venekeelse telekanali peatoimetaja Darja Saare sõnul kuulub nimekonkurss kanali üldise visiooni juurde, kus põhiväärtused on vaatajakesksus ja suhtlemine publikuga. "Uue kanali nimepakkumisi ootame kõigilt huvilistelt sõltumata nende vanusest, suhtluskeelest, etnilisest taustast või elamiskohast," rõhutas Saar.

Nime pakkumisel tuleks arvestada:

- nimi sisaldab lühendit ETV, aga lisaks midagi erilist, mis on uuele kanalile omane - see võib olla nii sõna kui ka number
- nimi kõnetab Eestis elavaid vene keelt kõnelevaid inimesi
- nime on lihtne hääldada
- nimi ei riku head tava

Uue kanali nimeideed on oodatud kuni 13. aprillini. Ideid saab esitada kodulehe kaudu aadressil www.err.ee

Kõigi osalejate vahel loositakse välja piletid tänavusel Eurovisioonil Eestit esindavate Elina Borni ja Stig Rästa kontserdile 17. aprillil Tallinnas. Lisaks pakutakse võimalust veeta tore päev sõprade või perega Tallinna telemajas, Raadio 4 ja rus.err.ee toimetuste telgitagustega tutvudes, uudiste ja raadiosaadete valmimist jälgides.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: