Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio "Õhtujutte" saab nüüd kuulata ka nutitelefonist

{{1425993138000 | amCalendar}}

Laste ja vanemategi rõõmuks on "Õhtujutte" nüüd eriti mugav kuulata, sest Vikerraadio lõi koos Balti Filmi- ja Meediakooliga rakenduse nutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Samal ajal on võimalik lahendada puslemõistatusi.

Kuulata saab Eesti lastekirjanike jutte, rahvaste muinasjutte ja teisi toredaid lugusid. Valikus on näiteks Andrus Kiviräha "Sirli, Siim ja saladused", Kristiina Kassi "Käru-Kaarel", Aino Perviku "Presidendilood", Leelo Tungla "Kristiina, see keskmine", Piret Raua "Natuke napakad lood", Ilmar Tomuski "Tere, Volli!" ja paljud teised.

Vikerraadio peatoimetaja Riina Rõõmuse sõnul tuli "Õhtujuttude" rakenduse idee ühelt lapsevanemalt. "Teades, kui järelkuulatud on laste järje- ja õhtujutud, tundus see vajadus vägagi põhjendatud," ütles Rõõmus.

Idee edasiarenduse tegid Balti Filmi- ja Meediakooli ristmeedia tootmise õppekava tudengid oma kursusetöö ühe osana. Tehniline teostaja on Tarmo Saluste, tudengeid juhendas ristmeedia lektor Alessandro Nani.

Uue rakenduse kujundamisel palub Vikerraadio laste abi. Kõiki lapsi kutsutakse üles joonistama "Õhtujutule" pilte, mis tuleks saata aadressil: Vikerraadio õhtujutt, Gonisiori 21, 15020 Tallinn. Saata saab ka e-postiga: [email protected].

Pildid võiks joonistada suurelt ja värviliselt. Näiteks kriipsujukusid ja sipelgaid ei ole pisipildil kahjuks hästi näha. Pannes joonistuse teele ümbrikus, tuleks leida sama suur ümbrik, et pilti ei peaks kokku murdma. Parimaid töid näeb "Õhtujutu" rakenduses juba mõne aja pärast.

Rakendus on leitav märksõnaga "Õhtujutt" ning kättesaadav Android ja iOS operatsioonisüsteemidega nutiseadmetes.

Juba ligi 52 aastat on igal õhtul kell 20.45 Vikerraadio eetris "Õhtujutt", mille populaarsus aastatega aina kasvab. Ainuüksi möödunud aastal on neid koduleheküljelt järelkuulatud 292 714 korda, sel aastal juba ligi 93 000 korda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: