Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETVs algab rännusari "Õhinapõhised Peruus"

{{1426240617000 | amCalendar}}

Möödunud aasta oktoobris lendasid seitse eestlast Lõuna-Ameerikasse, Peruusse. Igaüks erineva tausta ja ootustega, kuid ühise sooviga hoida kõik kuus meelt kohalikule kultuurile avatud. ETV hakkab 11-osalist rännuseiklust "Õhinapõhised Peruus" näitama laupäevaõhtuti kell 20.

Retkelised ei võtnud selget geograafilist eesmärki, küll aga taheti avastada teekonda kui sellist - vaadata endasse, läheneda olukordadele spontaanselt ja loominguliselt. Turistimugavusi trotsides kasutati transpordivahenditena kohalikke viletsas seisus busse, Noa-aegseid jõelaevu, kanuusid, hobuseid, mootorrattaid ja omaenda matkajalgu.

Kolmenädalase avastusretke käigus elati vihmametsas ja matkati mägedes. Teele jäid suuremad ja väiksemad linnad ning kauged ja raskesti ligipääsetavad külad. Saadi aimu, millised hääled kõnetavad, kui ööbida kahe puu vahele tõmmatud võrkkiiges keset põlismetsi. Ja mis tunne on öisel kanuumatkal näha helendavaid kaimanisilmi.

Esimeses osas näeb, kes on õhinapõhised, ja juhtub kõige ilmselgem - jõutakse kohale. Lennatakse Amazonasesse, ees ootab maailma suurim linn, kuhu ei vii ühtegi maismaateed - Iquitos. Selles inimdžunglis asutaksegi kõigi kuue meele abil piire kompama.

Režissöör, operaator ja monteerija on Väino Laisaar. Toimetajad Kaidi Reinu ja Ivo Tšetõrkin. Tootja: Matkafilm OÜ.

Sari "Õhinapõhised Peruus" on ETV eetris laupäeviti kell 20 alates 28. märtsist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: