Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lapsed saatsid ETV2 joonistuskonkursile tuhat võistlustööd

{{1422961385000 | amCalendar}}

ETV2 koos saatega "Lastetuba" korraldas lastele joonistusvõistluse "Minu Eesti sünnipäev", millest osavõtt oli tähelepanuväärselt suur. Võistlusele saadeti ligi tuhat joonistust, kõige noorem osaleja oli vaid aastane ja kõige suurem 13-aastane. Laste joonistusi näitab ETV2 oma teleprogrammis.

Eilses "Lastetoa" saates selgus konkursi võitja - kuueaastane Lota-Liisa Kivipalu, kes elab Kiviõlis. Lota-Liisa on kirjutanud oma pildi taha: "Minu pilt on kollane, sest on küünlakuu ja küünlad põlevad 24. veebruaril igas kodus. Selline on küünlasära ja minu kodu on siis selline. Olen rõõmus, et nii ilus ja kaunis on minu kodu ja kodumaa. Eesti elagu!"

"Joonistusi saadeti üle Eesti Kõpust Iklani. Võistluses osales ka 31 lasteaiarühma, kooliklassi ja kunstiringi. Kõige kaugemalt jõudis töö meieni Hispaaniast," kirjeldas ETV 2 peatoimetaja Marje Jurtšenko.

Enamasti joonistati koosolemist perega - lipuheiskamisele minekut, paraadi vaatamist kodus või linnas, söömist pere seltsis ja presidendi vastuvõtu vaatamist televiisorist. Joonistati presidenti ja presidendi vastuvõttu. Korraldajatel oli rõõmustav lugeda paljude laste arvamusi, et neile väga meeldib Eesti elada ja et nad on siin õnnelikud.

Joonistusvõistluse peaauhind on perepääse teaduskeskusesse AHHAA, lisaks loositi "Lastetoa" otsesaates välja veel palju toredaid auhindu.

Parimad joonistustööd hakkavad ETV2 eetris jooksma videoklippidena, lisaks valitakse osa pilte Kadrioru lastemuuseumisse Miia-Milla-Manda ja Kalamaja lastemuuseumisse Miiamilla, kus näitus avatakse 21. veebruarist. Näitusetööde autorite nimed on kirjas ETV2 Lasteekraani kodulehel ja ETV2 Facebooki lehel.

"Tore on näha, et laste huvi oli nii suur. Meil on võimalus kaasata lapsi ja rikastada lasteprogrammi nende endi pilkudega. Kindlasti tuleb 24. veebruar ETV2 ekraanil seekord palju erilisem," ütles Marje Jurtšenko.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: