Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Selgusid EV 100 dokumentaalfilmi konkursi võitjad

{{1421837621000 | amCalendar}}

EV 100 dokumentaalfilmi konkursi esimese etapi võitsid Joosep Matjuse ja Riho Västriku "Ballaad Eestimaa loodusest", Jaak Kilmi ja Kiur Aarma "Enne meid oli veeuputus" ning Jaan Tootseni, Joosep Matjuse ja Anneli Ahvena "Lingvistiline mets". Iga projekt saab arendustoetust 5000 eurot.

"Kõikide tegijatega toimuvad ka kohtumised, et läbi arutada filmi-ideede tugevused ja nõrkused ning loodame, et suve algul on komisjonil ees üks väga raske peamurdmine, milline neist kolmest hästi ette valmistatud projektist lõplikult valituks osutub", kommenteeris Kaarel Kuurmaa Eesti Filmi Instituudist.

Tegemist oli möödunud aasta novembris välja kuulutatud konkursiga Eesti Vabariik 100 raames loodava täispika dokumentaalfilmi idee ja režissöör-produtsent tandemi leidmiseks. Konkursi eesmärk on luua Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kinolevi potentsiaaliga täispikk dokumentaalfilm, mis puudutab laiemat avalikkust ning käsitleb kõrgel kunstilisel ja tehnilisel tasemel suhteid, seoseid ja võrgustikke, mis moodustavad terviku nimega Eesti.

Põhiliste konkursile esitatud teemadena joonistusid välja rahvuslik-kultuuriline identiteet, loodus ja Eesti ajalugu. Torkas silma ka püüe harmoonia poole, soov leida pidepunkt iseendast, metsast või ajaloost. Konkursile esitati ühtekokku 11 ideed.

Konkursi korraldab Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Rahvusringhäälinguga. Ideid hindas žürii koosseisus Peep Puks (Eesti Dokumentalistide Gild, režissöör), Eero Epner (dramaturg), Kaarel Kuurmaa (Eesti Filmi Instituut), Marje Jurtšenko (ERR) ja Tiit Pruuli (Eesti Vabariik 100 juhtrühm)

Välja valitud ideede arendustööd toimuvad selle aasta veebruarist maini. Arendatud tootmistaotluste esitamise tähtaeg on 15. mai 2015.

Tänavu toimuvad Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös veel teledraamasarjade ja lühidokumentaalfilmide taotlusvoorud, mille ideede esitamise tähtaeg on samuti 15. mai 2015. Kõik loodavad teosed lähevad esitamisele Eesti 100. sünnipäeva ajal aprillist aastal 2017 kuni veebruarini aastal 2020.

EV 100 dokumentaalfilmi konkursi võitjad:

1. "Ballaad Eestimaa loodusest" Rež. Joosep Matjus. Prod. Riho Västrik. Tootja Vesilind
2. "Enne meid oli veeuputus" Rež. Jaak Kilmi. Prod. Kiur Aarma. Tootja Traumfabrik
3. "Lingvistiline mets" Rež. Jaan Tootsen, Joosep Matjus. Prod. Anneli Ahven. Tootja Kopli Kinokompanii

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: