Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Priit Pajusaare lastekoorilaulud said plaadile

{{1417086730000 | amCalendar}}

Rahvusringhäälingus on valmis saanud CD-plaat "Heade kohtumiste laulud" Priit Pajusaare lasteloomingust helilooja 50. juubeli tähistamiseks. Lugusid esitavad Raadio Laste Laulustuudio koorid ja Miikaeli poistekoori ettevalmistuskoor.

Plaadil kõlab 24 laulu, mille hulgast mitmed on tuntuks saanud populaarsetest Lotte muusikalidest. Kaasas on ka fonogrammid ise laulmiseks. Plaadi kujunduse on teinud Heiki Ernits, Lotte-maailma üks autoritest.

"Heade kohtumiste laulude" plaadi esitluskontsert toimub esmaspäeval, 15. detsemberil kell 18 Vene kultuurikeskuses.
Esinevad Raadio Laste Laulustuudio lapsed, Hanna-Liina Võsa ja Tiit Kikase ansambel.

Priit Pajusaar õppis Tallinna riiklikus konservatooriumis koorijuhtimist ja muusikapedagoogikat ning enne seda Tallinna muusikakeskkoolis trompetit. Laululoojana debüteeris avalikkuse ees Arne Oidi nimelisel lauluvõistlusel 1986. Tema kirjutatud on Eestit Eurovisioonil esindanud lood "Tii", "Diamond of Night" ja "Kaelakee hääl".

Pajusaar on loonud eriilmelist muusikat alates lastelauludest ning lõpetades kooriteoste ja ooperiga. 2013. aastal esietendus tema ooper "Prints ja kerjus", valminud on mitu Lotte-teemalist muusikali ("Kosmonaut Lotte", "Detektiiv Lotte", lastekontsert "Lotte Jõulupidu"). Priit Pajusaare muusika on kõlanud laulupidudel ja laulupäevadel - kantaat "Poistekoori võimas laul" poistekoorile, kammerorkestrile ja solistidele, "Viikingite laul" poistekoorile ja sümfooniaorkestrile, "Tulnukate laul" poistekoorile ja sümfooniaorkestrile. Tema sulest on ilmunud mitu lastelaulude laulikut.

"Heade kohtumiste laulud" on Priit Pajusaare esimene kooriseadete plaat.

CD-plaat "Heade kohtumiste laulud" on nüüd saadaval kauplustes ja e-poes: https://pood.err.ee/

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: