Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Selgusid uue raadiomaja kunstiteoste ideekonkursi võidutööd

{{1417178580000 | amCalendar}}

Eesti Rahvusringhääling korraldas uue raadiomaja kunstiteoste ideekonkursi aadressil Gonsiori 21 asuva hoone esise ala, selle jätkuna fuajee ning nõupidamisteruumi tarvis. Riigihankeprotsessi läbisid edukalt 37 töö autorid, ideekavandeid oli kokku 47.

Täna selgusid võitjad, kelle tööd hakkavad kaunistama raadiomaja - Siim-Tanel Annuse "Eeter" ning Jass Kaselaane ja Edith Karlsoni tandem tööga "Ruupor" ja "Eesriie". Teosed peaksid valmima maikuus 2015.

37 töö hulgast valis žürii välja mõlema konkursiosa võitjad ning teisele ja kolmandale auhinnalisele kohale tulnud ideelahendused.

Fuajee ja hoone esise skulpturaalse teose esikolmik:
I koht: Jass Kaselaan ja Edith Karlson "Ruupor" ja "Eesriie" (preemia 1000 eurot)
II koht: Margus Triibmann ja Indrek Köster "Raadiopaviljon" (preemia 700 eurot)
III koht: Geidi Hein "Vaatenurgad" (preemia 300 eurot)

10. korruse nõupidamisruumi lahenduse esikolmik:
I koht: Siim-Tanel Annus "Eeter" (preemia 500 eurot)
II koht: Urmas Viik ja Mari Viik "Tert" (preemia 400 eurot)
III koht: Jüri Ojaver ja Tõnu Smidt "Sihverplaat" (preemia 300 eurot)

Žüriisse kuulusid Andreas Trossek kunstnike liidust, Aita Teigar sisearhitektide liidust, Ilona Gurjanova disainerite liidust ja Andres Kask arhitektide liidust; rahvusringhäälingust Vikerraadio peatoimetaja Riina Rõõmus ning administratiiv- ja õigusosakonna juhataja Karin Victoria Kuuskemaa.

Žürii rõõmustas suure osavõtu üle, teoseid, mille vahel valida, oli piisavalt. Osalejate tase oli väga kõrge, lahendused olid huvitavad ja omanäolised ning arvestasid raadiomaja olemust.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: