Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Laulu uus rekord - 219 muusikapala

{{1416240201000 | amCalendar}}

Täna lõppes lugude esitamine suurimale kodumaisele muusikavõistlusele Eesti Laul. Kokku laekus 219 muusikapala.

Tavaks on saanud, et laulud helikandjal tuuakse telemaja valvelauda viimasel minutil, kuid tänavu esitati erandina palju heliteoseid ka enne lõplikku tähtaega. Koos täna saabunud lauludega on seitsme aasta jooksul võistlema esitatud 1128 lugu.

Juba sel neljapäeval valib žürii välja 20 parimat laulu. Poolfinalistid avalikustatakse neljapäeval ETV "Ringvaates" algusega kell 19.

Konkursi Eesti Laul 2015 produtsendi Heidy Purga sõnul on sellises mahus laulude esitamine väga suur kompliment. "Oleme aasta-aastalt olnud tõusulainel. Ma ei mäleta, et eelnevatel aastatel oleks enne laulude esitamise tähtaega toimunud nii palju otsest suhtlust erinevate artistidega. Küsimusi oli alates sobilikust laulu pealkirjast kuni reglemendi detailideni," sõnas Purga. "Võib järeldada, et Eesti Laul on ainulaadne ja selle sündmuse järgi on mõistlik muusikutel oma plaane ka edaspidi seada. Samas on see ka märk, et televisiooni mõistes ei olegi oma muusikat võimalik väga kuhugi pakkuma minna."

ETV meelelahutustoimetuse juhataja Mart Normet kinnitab, et esimene pilguheit laulutoojate nimistule on esinduslik. "Uhke tunne on. Väikese liialdusega võib öelda, et kõik on kohal: nii vanad tuntud tegijad kui uued talendid. Konkurss tuleb äge," rõõmustab Normet ja lisab: "Poolfinaalid ja finaal toimuvad juba veebruaris, nii et veebruar 2015 saab olema Eesti Laulu kuu."

Eesti Laul 2015 ajakava:
Žürii valib heliteoste hulgast 20 parimat ja avalikustab need hiljemalt 5. detsembril 2014
Esimene poolfinaal toimub 7. veebruaril 2015
Teine poolfinaal toimub 14. veebruaril 2015
Finaal toimub 21. veebruaril 2015

Lisainfo ametlikult kodulehelt http://eestilaul.err.ee ja Facebook'ist: http://www.facebook.com/EestiLaul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: