Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algab dokfilmide ja draamasarjade konkurss Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli tähistamiseks

{{1413818940000 | amCalendar}}

Eesti Vabariigi senise ajaloo kõige ümmargusema tähtpäevani on jäänud neli aastat, kuid ettevalmistused 100 aasta juubeli tähistamiseks on alanud. Täna kogunesid uude raadiomajja filmi- ja kultuuriinimesed, et ühiselt välja kuulutada EV 100 dokumentaalfilmide ja draamasarjade konkursid.

Vabariigi juubeliaastal plaanitakse vaatajateni tuua täispikk dokumentaalfilm, lühidokumentaalfilmide projekt "100 minutit peegeldusi" ning draamasari.

Uuelt kvaliteetselt draamasarjalt oodatakse temaatika haakumist Eestile olulisega minevikus, olevikus või tulevikus, põhisündmused peaksid toimuma Eestis. Lugu võib vahendada draama, komöödia, krimiloo, põneviku, romantilise draama jne žanris, kuid see peab sündmusi esitama ja üldistama tasandil, mis lasevad meil end ära tunda ja mõista. Rahvusvahelise potentsiaaliga sarja pikkuseks on kavandatud 12 tunnist jagu. Ideede esitamise tähtaeg on 15. mai 2015 e-posti aadressil [email protected].

Kinolevi potentsiaaliga täispikk dokumentaalfilm peaks puudutama laiemat avalikkust ning käsitlema kõrgel kunstilisel ja tehnilisel tasemel Eestimaa ja inimese suhet ning seoseid, suhteid ja võrgustikke, mis moodustavad terviku nimega Eesti. Ideede esitamise aeg on 15. jaanuar 2015 e-posti aadressil [email protected].

Lühidokumentaalfilmide kogum "100 minutit peegeldusi" koosneb filmidest, mis koondavad endasse ühtse üldistusvõimega terviku. Eri autorid, kümmekond filmitegijat, loovad oma nägemuse tänasest Eestimaast. Oodatud on visioonid, mis kaardistavad Eestit nii geograafilises mitmekesisuses kui ka sotsiaalsete teemade kaudu. Hinnatakse terviklikku nägemust, mis kõnetab oma sõnumiga nii kinopublikut kui ka laiemat teleauditooriumi. Ideede esitamise aeg on 15. mai 2015 e-posti aadressil [email protected].

Konkursside statuutidega saab tutvuda ERRi kodulehel: www.err.ee/EV100

Konkursid korraldab Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Rahvusringhäälinguga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: