Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Režissöör Leo Karpinit tunti konkreetse sõnaga kolleegina

{{1413808661000 | amCalendar}}

Täna öösel raske haiguse järel lahkunud tele- ja filmirežissöör Leo Karpin alustas Eesti Televisioonis tööd 1960. aastatel "Aktuaalse kaamera" assistendina.

Tema käe all on hiljem valminud palju tuntud telesaateid, näiteks "Kultuurimagasin", "Klaver põõsas" jt. Karpin oli mitmete muusikasaadete ja -filmide režissöör.

19. augustil 1946. aastal sündinud Leo Karpini loomingu hulka kuulub telefilm Eesti ja Leedu parimatest võistlustantsijatest "Tantsugalerii (1969), muusikafilm "Duett-duell" (1970), muusikasaated "Džäss - 78" (1978), "Olümpiaregati tähed" (1979), "Regatirütmid" (1981), "Jaak Joala" (1981), "Anne Veski" (1986). Tööde hulgas on tuntuim mängufilm "Teisikud" (1982), mille peaosi mängis Jaak Joala.

Kolleegide sõnul oli Leo Karpiniga töötades alati truvaline tunne. Saate või filmi režiid ette valmistades rääkis ta asjadest väga konkreetselt, andes sellega tunde kindlast seljatagusest. Talle oli omane, et ka pingelistes olukordades ei tõstnud ta kunagi häält. Osates asju ette aimata, oli tal oma meeskonnale ühest või teisest olukorrast välja pakkuda mitu eri plaani, et võtte ajal mitte toppama jääda.

Pikaaegse muusikasaadete tegijana meeldis Leo Karpinile väga aeg, mil Eesti hakkas osa võtma Eurovisioonist, tema teha oli mitme aasta vältel ka nende suurte ülekannete režissööritöö. 2002. aastal oli Leo Karpin Eesti Eurovisiooni delegatsiooni juht.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: