Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV2 "Lastetuba" õpetab lapsi lugema ja pärimusmänge mängima

{{1409132580000 | amCalendar}}

Neljapäeviti õpetab ETV2 igaõhtune saade "Lastetuba" oma väikestele vaatajatele tähti ja vanu mänge. Saated on mõeldud eelkooliealistele lastele kodus või kollektiivis, et mänguliselt õppida tähestiku tähti ja eestlaste pärimuskultuuri.

"Loodame, et saadetele antud vahva vorm on abiks emale-isale kodus ja annab ideid õpetajatele lasteaias," ütles saate režissöör Elo Selirand.

Saatest juba tuttavad tegelased koos Tähenärijaga tutvustavad mängulisi võtteid, millega kasvatada huvi tähtede ja täheõppe vastu. Nad näitavad, et tähti saab püüda nagu kala, reisida nende järgi kaugetele maadele ja osta poest. Tähetutvuste juurde kuuluvad laulud, muinasjutud ja mänguasjad.

Mängude kaudu saab õppesse haarata eri suurusega rühmasid ja saated on jälgitavad ka üksi. Täheõppe saated valmivad koostöös Maili Liineviga, kes on MTÜ Hooling koolitaja ja eripedagoog-lugemisnõustaja ning Eesti lugemisühingu koolitusjuht.

Vaheldumisi tähtede õppimisega tutvustatakse neljapäeviti Eesti pärimuskultuuri. Lapsed mängivad muusik Annika Mändmaa eestvõttel pärimusmänge ja laulavad lastepäraseid pärimuslaule, mis sobivad tähtpäevade, rahvakommete, maaelu ja muu tutvustamiseks. Laulude sõnu näeb ekraanil subtiitrina, et järgilaulmine oleks lihtsam. Iga kord näidatakse ja tutvustatakse üht vana pilli, lauldakse üks vana laul ja mängitakse mõned mängud. Saatest nähtud elemente saab kasutada eri vanuseastmetes.

"Lastetuba" on ETV2 eetris igal argipäeval kell 18.30 ning kordub hommikuti kell 8.15 ja päeval kell 16.00. Täheõppe ja laulumängu saated on eetris sel sügisel neljapäeviti.

Saated on järelvaadatavad ETV2 kodulehel: http://etv2.err.ee/l/lasteekraan/lastetuba

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: