Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tarmu Tammerk valiti ONO presidendiks

Vikerraadio 52. sünnipäev
Vikerraadio 52. sünnipäev Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk valiti rahvusvahelise meediaombudsmanide organisatsiooni Organization of News Ombudsmen (ONO) presidendiks.

Mai teisel nädalal Saksamaal Hamburgis toimunud ONO aastakonverentsil uuendati meediaombudsmane ühendava organisatsiooni juhtkonda. Samuti arutati meediaeetika küsimusi olukorras, kus veebimeedia kiirus surub peale tempot ja raputab senikehtinud tavasid.

"Eesti avalik-õigusliku meediakanali esindaja valimist kaheks aastaks ONO etteotsa võib vaadata kui organisatsiooni soovi laiendada meediaombudsmani institutsiooni ringhäälingutes ja selles Euroopa osas, kus meediavabadust alles üles ehitatakse," ütles Tammerk. "Samas on presidendi ülesanne liita ONO liikmeid üle maailma ja luua professionaalse meediaeetika arutelu võimalusi."

Eelmisel kahel aastal täitis ONO presidendi ülesandeid Suurbritannia ajalehe The Observer ombudsman Stephen Pritchard.

ONO on loodud 1980. aastal USAs ja ühendab meediaombudsmane nii trükiajakirjandusest kui ringhäälingust üle maailma. Aktiivset arengut on viimasel ajal märgata näiteks Ladina-Ameerikas.

Meediaombudsman töötab tavaliselt ühe konkreetse meediakanali juures, jälgides selle tegevuse vastavust heale ajakirjandustavale. Meediaombudsman vaatab sõltumatu hindajana läbi auditooriumi vastulauseid ja vaidlustusi ja hoiab silma peal tasakaalustatusel.

"Aastakonverentsil tõdes rahvusvaheline esinejaskond, et muutuvast meediakeskkonnast hoolimata ei ole muutunud ajakirjanduseetika põhitõed," ütles Tammerk. "Küll on aga üha rohkem meediaorganisatsioone asunud kehtestama reegleid selle kohta, kuidas veebimeedias vigu parandada nii, et eksitav info edasi ei leviks ja võimalik kahju inimestele saaks minimeeritud."

[email protected] 

Allikas: ERRi pressiteade

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: