Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

XXVI Laulu- ja XIX Tantsupidu "Aja puudutus. Puudutuse aeg" ETV-s

{{1402922820000 | amCalendar}}
Uue korra järgi näost-näkku eestimaalasi enam üle ei loeta. Tänavu suvel mahtus umbes kümnendik Eesti elanikest lauluväljakule.
Uue korra järgi näost-näkku eestimaalasi enam üle ei loeta. Tänavu suvel mahtus umbes kümnendik Eesti elanikest lauluväljakule. Autor/allikas: Ken Mürk

ETV-s on laulu-ja tantsupidu tavapäraselt ikka otse-eetris.
Avalöögi annab 4. juulil kell 18 algav otseülekanne XIX tantsupeolt "Puudutus".

Teleülekande režissöör Ruti Murusalu, assistendid Gert Kark ja Dmitri Hljupin, juhtoperaator Jüri Suurevälja, produtsent Margus Saar.
Sellele järgneb kell 20.45 algav "Pillipidu", sest koos laulu- ja tantsupeoga toimub ka rahvamuusikute üldpidu suure peo sees. Otselülitustena tuuakse vaatajani "Pillipeo" kõrghetked ning tutvustatakse Eesti kõige eredamaid ja ehedamaid rahvamuusikuid.
Saatejuhid on Urmas Vaino ja Reimo Sildvee, režissöör Rait-Roland Veskemaa, toimetaja Anu Välba ja produtsent Helen Valkna.

5. juuli kell 13.55 on ETV kavas otseülekanne rongkäigust.
Tutvustatakse rongkäigus osalejaid, vahendatakse meeleolusid, räägitakse inimestega, kes meie laulu- ja tantsukultuuri Eesti erinevates nurkades edendavad ja kalliks peavad.
Kommenteerivad Urmas Vaino ja Reimo Sildvee, peolisi intervjueerib Grete Lõbu.
Režissöör Eva-Katariina Taimre, juhtoperaator Jüri Suurevälja, toimetaja Anu Välba, produtsendid Helen Valkna, Andres Arro.

Kell 20.00 algab ülekanne XXVI laulupeo I kontserdilt "Aja puudutus".
Saatejuht on Margus Saar, meeleolusid peoplatsilt vahendavad Urmas Vaino ja Reimo Sildvee.

6. juulil kell 13.55 jõuab vaatajateni laulupeo II kontsert "Puudutuse aeg".
Saatejuhid Margus Saar, Grete Lõbu, Urmas Vaino ja Reimo Sildvee.

Laulupeo mõlema kontserdi režissöörid on Ülle Õun, Margit Ossipova ja Rait-Roland Veskemaa, juhtoperaator Ergo Treier, toimetaja Anu Välba ja produtsent Helen Valkna.

Juba praegu tasub meelde jätta veebiaadress laulupidu.err.ee.
Otsepildis saab vaadata nii tantsupidu kui ka laulupeo mõlemat kontserti ja tervet rongkäiku. See on eriti mugav neile, kes on suvisel ajal maal, kus ei pruugi televiisorit olla.
Esmakordselt on kodus laulupeole kaasa elavatel inimestel võimalik ekraani ees ka ilma noodiraamatu olemasoluta kaasa laulda, sest laulupidu.err.ee kannab üle laulupeo kontsertide otsepildi koos laulusõnadega ekraani allääres.
Lisaks toob laulupidu.err.ee lugejateni intervjuud ja videod tantsu- ja laulupeolistega ning seda nii peo ajal kui ka enne ja pärast seda.
Praegu on aadressilt laulupidu.err.ee võimalik vaadata Jüri Muttika videoreportaaže 20 päeva kestvalt laulu- ja tantsupeo tule teekonnalt läbi Eesti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: