X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kõige eestlaslikumaks muinasjututegelaseks valiti Kaval-Ants

Kõige eestlaslikuma muinasjututegelase valimine. Günther Reindorffi illustratsioon
Kõige eestlaslikuma muinasjututegelase valimine. Günther Reindorffi illustratsioon Autor/allikas: Tallinna Kirjanduskeskus

Eesti kirjanduse päeval kutsusid Tallinna Kirjanduskeskus ja Vikerraadio inimesi hääletama kõige eestlaslikuma muinasjututegelase poolt. Tihedas konkurentsis võitis 3396 häälega Kaval-Ants.

Kokku andsid kuulajad erinevatele muinasjututegelastele 32 195 häält, üks hääletaja sai valida kuni viis tegelast. Teisele kohale jõudis Rehepapp (3363 häält), kolmandale Kalevipoeg (3164 häält) ja neljandale Vanapagan (3054 häält).

"Mõneti üllatav, et kõik neli tegelast nii sarnased said. Kaval-Ants, Rehepapp, Kalevipoeg ja Vanapagan - kaks esimest on kavalad sulased ja teised kaks hiiud, kellel palju jõudu, aga vahel mõistust napib. Samas on tegemist kõige kuulsamate tegelastega - usutavasti ei ole tõesti kedagi, kes ei teaks Kalevipoega või Kaval-Antsu, samas kui ahjualune või vaeslaps võivad olla tundmatumad," ütles Tallinna Kirjanduskeskuse direktor ja muinasjututegelase valimise idee autor Maarja Vaino. Huvitav oleks tema sõnul hinnata tulemust ka eestlaste enesekuvandit silmas pidades, sest valikuga kirjeldati ühtlasi omadussõna eestlaslik. "Küllap eestlased ühed kavalantsud ja rehepapid siis ikka on või vähemalt ennast selleks peavad," lisas ta.

Kõige eestlaslikuma muinasjututegelase hääletuse esikümme
1. Kaval-Ants
2. Rehepapp
3. Kalevipoeg
4. Vanapagan
5. Kilplased
6. Kratt
7. Reinuvader
8. Vaeslaps
9. Ahjualune
10. Siil

Kogu edetabeli koos 20 muinasjututegelase ja häältearvuga leiab Vikerraadio lehelt https://vikerraadio.err.ee/1609243164/koige-eestlaslikumaks-muinasjututegelaseks-valiti-kaval-ants

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: