X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vikerraadio kutsub valima kõige eestlaslikumat muinasjututegelast

Eesti kirjanduse päev bänner
Eesti kirjanduse päev bänner Autor/allikas: ERR

Eesti kirjanduse päeva puhul kuulutab Vikerraadio koos Tallinna Kirjanduskeskusega välja kõige eestlaslikuma muinasjututegelase valimise.

2024. aastal on eesti kirjanduse päeva puhul põhjust keskenduda eesti muinasjuttudele ja mütoloogiale, kuna ümmargused tähtpäevad on meie kunstmuinasjuttude meistril Juhan Jaigil, tüvitekstidest aga näiteks Johan Eiseni teostel "Eesti rahva vanasõnad" ja "Eesti rahva mõistatused" ning Edgar Valteri teosel "Pokud".

Eesti folkloor on tulvil omapäraseid ja põnevaid tegelasi, keda teatakse kõnekäändude ja lugude kaudu ning keda kirjanikud on oma loomingusse põiminud.

"Ühe rahva folkloor peegeldab seda rahvast ennast. Nii mõnedki meie muinasjuttudest ja muistenditest pärit tegelased on mujal tundmatud. Seetõttu kutsub Tallinna Kirjanduskeskus koos Vikerraadioga avaldama arvamust ja valima, millised on kõige eestlaslikumad muinasjututegelased," tutvustas küsitlust idee autor, kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino.

Küsitlus on avatud alates 30. jaanuarist Vikerraadio kodulehel ja ERR-i portaalis. 19 muinasjututegelase seast saab korraga hääle anda kuni viiele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: