X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

ETV vahetab aastat hoogsas rütmis

"Kolm meest ja naine" Autor/allikas: Georg Savisaar/ERR

ETV on aastavahetuseks pannud kokku meeleoluka programmi, kus tuju hoiavad üleval telemäng "Suur aastalõpuviktoriin 2023", sarja "Eesti nüüd siis Vabariik" lõbus kohtumine ja värve täis kontsert "Kolm meest ja naine" koos 90ndate hittidega.

Aasta viimastel päevadel ootab vaatajaid ees hulk meeldejäävaid kohtumisi. 30. detsembril on ETV eeter pühendatud legendidele. Kell 17.30 on ekraanil Raimond Valgre pärandile pühendatud kontsert-saade "Õnne, Raimond!", autor ja režissöör on Mart Sander. Kell 19.30 võtab Eesti tenniseloo kokku sporditoimetuse erisaade "Tennisajand", veel enne seda teeb "2023 Aktuaalses kaameras" kokkuvõtte lõppeva aasta olulisematest uudistest.

Aasta eelviimasel õhtul näeb eetrivalgust ka Vahur Kersna värskeim teledokumentaal "Vitamiin kui vikerkaar" ansambli Vitamiin fenomenist. Kell 21.35 algavas saates vestleb Vahur Kersna muusikutega, et dokumenteerida ühe meie popkultuuris olulist rolli mänginud ansambli teekonda, aga rääkida ka toonasest veidravõitu nihkes tegelikkusest ning kirglikest ja andekatest loojatest koleilusa aja sees.

Aasta viimase telepäeva lükkab ETVs käima "Hommik Anuga" ja kui päevased toimetused tehtud, on aeg lülituda end juba aastavahetuse lainele. Oodatult kuulub kavasse legendaarne komöödia "Õhtusöök ühele" vanast daamist Miss Sophiest, kes tahab veeta oma 90. sünnipäeva sõprade seltsis. Film kuulub paljudes riikides aastavahetuse teleprogrammidesse ja sama kombe on omaks võtnud ka ETV, "Õhtusöök ühele" on ETV kavas kell 17.05.

Vana aasta õhtu muusikalise programmi käivitab eriline kontsert "Räimerahvas. nublik live" koos Nublu ja tema hittidega kell 18.25. Tempo tõuseb, kui kell 19 saavad ETV ekraanil kokku Nele-Liis Vaiksoo, Lauri Liiv, Märt Avandi ja Johan Randvere. Kontsert-saates "Kolm meest ja naine" jutustatakse lõbusaid lugusid ning esitatakse hitte pöörastest 90ndatest. Aasta viimasel päeval lõbustab seltskond vaatajaid kahel korral, sest ekraanile naastakse ka pärast uudiseid kell 21.15.

Aastalõpu oodatuim viktoriin koos Marko Reikopiga on ETV ekraanil 31. detsembril kell 19.30. Aasta tähtsündmusi lahkavad "Suures aastalõpuviktoriinis 2023" Peeter Oja, Andrus Vaarik ja Birgit Sarrap. Vastasvõistkonna kapten on Mart Juur, teda toetavad Kristel Aaslaid ja Andres Kõpper ehk NOËP. Muusikalist toonust hoiab üleval ansambel Regatt.

Peomeeleolus on ka "Eesti nüüd siis Vabariik" seltskond, kus vanad rivaalid teevad Kukekeses vaherahu ja otsustavad aastavahetuse veeta kellegi juures külas sikku tehes. Hoogne aastalõpuosa on vaatajate ees kell 22.30.

Veel enne kui kell lööb südaööd, viskab ETV enda üle nalja vaadates kell 23 saatega "TV Faktor" üle lõbusad apsud ja juhtumised, mis 2023. aasta jooksul Eesti Televisiooni kaamerate ette jäid. Ja siis ongi juba aeg soovideks, soovideks, soovideks ning uue aasta tervitamiseks. Kell 23.50 on ETV ja ETV2 ekraanil Eesti Vabariigi presidendi uusaastatervitus ning uue aasta esimestel minutitel hoiab tuju üleval kontsertsaade "Rock Hotel ja Tanel Padar, Ott Lepland ning Robert Linna".

ETV2 sisustab aasta viimased tunnid legendaarsete huumorisaadetega. Kell 19.35 algavasse aastavahetuse komöödiakavasse kuuluvad näiteks "Harilik kontsert", "Kreisiraadio", "Ivar Vigla sou", "Tujurikkuja", "Vanad ja kobedad" jt. Päeva vürtsitab telediktor Pille-Riin Karro. Kirevale filmiaastale paneb ETV2 punkti koguperefilmi "Kaka, kevad ja teised" tele-esilinastusega 31. detsembril kell 16. Uue aasta esimesel tunnil pakub ETV2 suurejoonelist kontsertelamust 1986. aastast, kui Queen andis Budapesti Nepstadiumil kõigi aegade suurima staadionikontserdi.

Uut tele-aastat alustab ETV juba heaks traditsiooniks saanud Viini Filharmoonikute ja Eesti Kontserdi uusaastakontsertidega. Kell 12.15 esitavad Viini Filharmoonikud dirigent Christian Thielemanni juhatamisel Straussi perekonna meeldejäävaid meloodiaid. Kell 19.15 lülitub ETV Estonia kontserdisaali, kus Eesti Kontserdi pidulikul uusaastakontserdil soleerivad Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees armastatud laulja Mirjam Mesak ja tereminimängija Carolina Eyck.

1. jaanuari õhtul kell 21.20 toob ETV esmakordselt vaatajate ette kodumaise suurfilmi "Kalev". Eesti filmi- ja teleauhindadel parima filmi ja režissööri tiitli ning teisigi auhindu võitnud mängufilm räägib legendaarse korvpallimeeskonna pingelisest teekonnast laguneva Nõukogude Liidu viimastel meistrivõistlustel. Osades Reimo Sagor, Mait Malmsten, Priit Võigemast jt. Filmi režissöör on Ove Musting.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: