X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Reedel algav talispordihooaeg toob ERR-i kanalitesse üle saja ülekande

Kristjan Ilves kahevõistluse MK-etapil Holmenkollenis
Kristjan Ilves kahevõistluse MK-etapil Holmenkollenis Autor/allikas: Flawia Krawczyk

Sel nädalalõpul algavad korraga nii laskesuusatamise kui ka kahevõistluse maailmakarika sarjad, mille otseülekanded toob vaatajateni Eesti Rahvusringhääling. Hooaja lükkab käima talispordistuudio laupäeval ja pühapäeval ETV2s ning ETVs.

Algaval talispordihooajal saab ERR-i kanalite vahendusel kaasa elada laskesuusatamise ja kahevõistluse maailmakarika etappidele, kus tippkonkurentsis võitleb kõrgete kohtade eest Kristjan Ilves. Tiheda sporditalve juhatab sisse talispordistuudio Tarmo Tiisleri eestvedamisel.

ERR-i sporditoimetuse juhi Rivo Saarna sõnul toodab ja vahendab Eesti Rahvusringhääling järgmise nelja kuu vältel kokku enam kui sada laskesuusatamise ja kahevõistluse ülekannet. "Suur talispordi maht lähtub vaatajaootustest. Auditooriumi huvi meie laskesuusatajate, kahevõistleja Kristjan Ilvese ning haaravate talispordiülekannete vastu on kõrge. Eesti tugitoolisportlasele suusaalad jätkuvalt väga meeldivad ja meie eesmärk on sellele ootusele vastates pakkuda vaatajale elamust," lisas Saarna.

Kahevõistluse MK-sarja hooaeg algab reedel, 24. novembril Põhja-Soomes, kus ülejäänud maailma parematega koos alustab MK-etapivõidu jahti Kristjan Ilves. MK-sarja lükkab käima hüppevoor Ruka suurelt mäelt, mida otseülekandes vahendab ETV2 ja ERR-i spordiportaal. Etapp jätkub laupäeval ja pühapäeval. Kahevõistluse ülekandeid kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Kaarel Nurmsalu, kohapealt vahendab muljeid Johannes Vedru.

Eelseisval talvel jõuavad Kristjan Ilvese võistlused kahevõistluse MK-sarjas Eesti vaatajateni kuuel nädalalõpul. Lisaks Rukale vahendab rahvusringhääling Lillehammeri etappi detsembris, Oberstdorfi etappi jaanuaris, Seefeldi etappi veebruaris, kodust Otepää võistlust samuti veebruaris ja Oslo MK-etappi märtsi alguses.

Laupäeval käivituva laskesuusatamise hooaja toob ERR vaatajateni täismahus ning lisaks maailmakarika sarja etappidele vahendab ERR ka maailmameistrivõistluste otseülekandeid. MK-sari stardib Östersundis 25. novembril segateatesõitudega ning haaravaid sõite jagub nii laupäeva, pühapäeva kui ka uude nädalasse. Avaetapi ülekannetele saab kaasa elada ETV ja ETV2 vahendusel ning veebis ERR-i spordiportaalis. Laskesuusatamist kommenteerivad Margus Ader, Karel Kulbin ning Alvar Tiisler ja Tarmo Tiisler.

Novembrist märtsini vältava suure talispordihooaja juhatab nädalavahetusel sisse "Talispordistuudio" Tarmo Tiisleri vedamisel. Laupäeval ja pühapäeval on stuudiosse oodata mitmeid endiseid tipp-sportlasi, suusajutte jagavad Kristina Šmigun-Vähi, Kelly Sildaru, Anti Saarepuu, Eveli Saue ja Han Hendrik Piho. Muljeid võistluspaikadest vahendavad reporterid Alvar Tiisler ja Johannes Vedru.

Talihooaja avanädalavahetuse ülekanded

Reede, 24. november

Kell 11.45 ETV2: Kahevõistluse MK-etapp Rukal. Suure mäe hüpped
Kell 15.45 ETV2: Kahevõistluse MK-etapp Rukal. Murdmaasõit 7,5 km

Laupäev, 25. november
Kell 9.45 ETV2: Kahevõistluse MK-etapp Rukal. Suure mäe hüpped
Kell 13 ETV2: Talispordistuudio
Kell 13.30 ETV2: Laskesuusatamise MK-etapp Östersundis. Paarissegateatesõit
Kell 14.15 ETV2: Talispordistuudio
Kell 15 ETV2: Kahevõistluse MK-etapp Rukal. Murdmaasõit 10 km
Kell 15.50 ETV2: Laskesuusatamise MK-etapp Östersundis. Segateatesõit
Kell 17.15 ETV2: Talispordistuudio

Pühapäev, 26. november
Kell 9.45 ETV2: Kahevõistluse MK-etapp Rukal. Ühisstart 10 km
Kell 11.45 ETV2: Talispordistuudio
Kell 12.15 ETV2: Laskesuusatamise MK-etapp Östersundis. Naiste 15 km
Kell 14 ETV2: Talispordistuudio
Kell 14.30 ETV2: Kahevõistluse MK-etapp Rukal. Suure mäe hüpped
Kell 15.15 ETV: Laskesuusatamise MK-etapp Östersundis. Meeste 20 km
Kell 17.15 ETV: Talispordistuudio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: