ERR tähistab rahvusvahelist muusikapäeva meeleoluka programmiga

Klassikaraadio muusikapäeva viktoriin
Klassikaraadio muusikapäeva viktoriin Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

Eesti Rahvusringhääling tähistab 1. oktoobril rahvusvahelist muusikapäeva teemamängu, e-viktoriini ja muusikaga.

ETV tähistab rahvusvahelist muusikapäeva seekord erilise muusikamänguga "Suur muusikamäng". Lõbusas viktoriinis saavad Margus Saare juhtimisel kokku armastatud Eesti muusikud üle kogu ilma.
Esitatakse kauneid teoseid, nuputatakse vastuseid ja jagatakse välja traditsioonilised Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiad.
Laval on Ain Anger, Mihkel Poll, Reigo Ahven, Ando Kiviberg, Hirvo Surva, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliorkester ja segakoor ning mitmed teised muusikud.
Lavastaja Veiko Tubin, režissöör Marek Miil, toimetaja Kai Väärtnõu, produtsendid Mai Kangro ja Karmel Killandi.
"Suur muusikamäng" on ETV eetris 1. oktoobril kell 19.40.

ETV2s on rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud eripalgeline teemaõhtu.
Alustatakse aga juba päeval kell 16.35 hariva ja lustaka lastefilmiga "Väike lugu suurest orkestrist" (Prantsuse 2022), mis tutvustab orkestrit ja erinevaid pille lõbusal ja lastele sobival moel.
See vahva lugu on juba praegu vaadatav Lasteekraan.ee

ETV2 teemaõhtul jõuavad ekraanile mängufilm "Louis van Beethoven" (Saksa 2020) ja mitmed dokumentaalfilmid arhiivist. Nalja ja naeru pakub kell 21.30 algav 2002. aastal valminud "Kreisiraadio sümfooniaorkester". Kontsertetenduses põimuvad kolmikule omane huumor ja suure sümfooniaorkestri saatel kreisiraadiolikus võtmes esitatud meloodiad. Režissöör René Vilbre, toimetaja Anu Välba.

Klassikaraadio kuulajaid ootab 1. oktoobril taas muusikapäeva e-viktoriin ja koostöös Raadio 4-ga saab kolmandat korda viktoriinis osaleda ka vene keeles. 
Juba kümnendat korda toimuv Klassikaraadio vahvate küsimustega suur muusikapäeva viktoriin avaneb Klassikaraadio ja Raadio 4 kodulehel 1. oktoobri hommikul kell 7 ja küsimustele saab vastata 2. oktoobri viimase tunnini.
Kokkuvõttesaade, kus selguvad õiged vastused, raskeimad küsimused ja parimad vastajad, on Klassikaraadio eetris teisipäeval, 3. oktoobril kell 13.05.
1. oktoobril kell 12–14 on Klassikaraadio eetris muusikapäeva soovikontsert, mida juhivad Kersti Inno ja Jaak Jõekallas. Raadiokuulajate muusikasoovid on oodatud stuudiotelefonil 6114285.
Kell 17 on Klassikaraadio otse-eetris Vanemuise kontserdimajast festivali TubIN lõppkontserdilt "Käest kätte". Vanemuise sümfooniaorkestrit juhatab Mihhail Gerts, soleerib viiuldaja Hans Christian Aavik.

Muusikapäeva viktoriiniks saab aga harjutada juba praegu SIIN.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: