Alustab ETV uus arutelusaade "Impulss"

Anna Pihl ja Uljana Kuzmina
Anna Pihl ja Uljana Kuzmina Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Täna õhtul kell 20.00 alustab ETV uus saatesari"Impulss", mis keskendub päevakajalistele ja vastuolulistele teemadele.

"Impulss" avab ilustamata kujul teemasid, mis meid ümbritsevad ja Eesti elu mõjutavad. Uue formaadiga sarja käivitajaks on uurivad ajakirjanduslikud videolood, mis paljastavad probleeme ja loovad tee stuudioarutelule ning laiemale ühiskondlikule debatile.

Avasaade uurib, kuidas Kremli propagandaaparaat noolib meie noori, kasutades pehme jõu meetodeid Eesti helgete peade meelitamiseks Vene ülikoolides pakutavate hüvedega. Päevavalgele tulevad jahmatavad detailid.

"Impusi" toimetaja Sofia Suhhareva liitus Vene saatkonna kodulehel Telegrammi grupiga, kus kutsutakse noori helgeid päid õppima Venemaa kõrgkoolidesse, pakkudes tasuta õpet ja stipendiumi. Tallinnast pärit kuldmedaliga kooli lõpetanud Maria võttis pakkumise vastu ja teeb nüüd "oma teiselt kodumaalt" videopöördumisi kaasmaalastele. Kas sellised noored on Eestile julgeolekuohuks? Õppida Venemaal või mitte - selles on küsimus.

Stuudioarutelus osalevad Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom, julgeolekuekspert Meelis Oidsalu, lavastaja ja koreograaf Sveta Grigorjeva ning kaitseministri, haridusministri kui ka rektori ameteid pidanud Jaak Aaviksoo.

Saadet juhivad Anna Pihl ja Uljana Kuzmina, toimetavad Katariina Krjutškova, Tiina Jõgeda, Tiina Kaukvere ja Sofia Suhhareva, režissöörid on Sigre Silm ja Sebastian Koljak. "Impulsi" produtsent on Birgit Rae.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: