Vikerraadio sügiskava täieneb kolme uue saatesarjaga

Kultuurisaate
Kultuurisaate "Punkt" saatejuht Ave-Marleen Rei Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Selle nädala lõpus alustab Vikerraadios kolm uut saatesarja: kultuurielule keskenduv "Punkt" reedeti, peresaade "Elutoas" pühapäeviti ja vestlussaade "Teise mätta otsast" samuti pühapäeviti.

Kultuurisaade "Punkt"
Kultuurisaade "Punkt" toob reedeti esile olulisema Eesti Rahvusringhäälingu erinevates kanalites ja kultuurisaadetes kõlanud mõtetest ja aruteludest. "Nii võib "Punktis" peale sattuda inspireerivatele mõtetele "Plekktrummi" saatest, Vikerraadio hommikuintervjuule, Klassikaraadio "Deltas" kõlanule või juttudele kirjandusministri juures. Olles need lõigud ära kuulanud, saab kultuurinädalale panna pisikese punkti, et siis taas algusest alustada," tutvustas saate toimetaja Ave-Marleen Rei.
"Punkt" on Vikerraadio eetris alates 6. oktoobrist reedeti kell 15.15, Klassikaraadio kordab saadet laupäeviti kell 15.05.

Peresaade "Elutoas"
Uus peresaade "Elutoas" räägib pühapäeviti perede rõõmudest ja muredest, väljakutsetest ja õnnestumistest. Saatejuhid-toimetajad Tiina Vilu ja Jürgen Gansen vahendavad perede kogemusi koos ootuste ja tegelikkusega.
"Elutuba on enamasti kodu keskne ruum, kus perekond ühiselt aega veedab. Ühes peres vaadatakse seal televiisorit, teises loetakse raamatuid, kolmandas mängitakse ja mõnes isegi tehakse tööd. See võiks olla mõnus keskkond, kus pereliikmed saavad silmast-silma suhelda ja olulistel teemadel arutleda, püüdes teha seda üksteist austavalt ja kuulata ära ka eri vaatenurki," kirjeldas saate üks toimetajatest Tiina Vilu.
Esimeses saates kõneldakse kooselu alustamisest kahe pere pilgu läbi. Norras elav Rebekka leidis elukaaslase suhtlusäpi kaudu, on elukaaslasega ja kooseluga rahul, kuid ei plaani abielluda ega lapsi saada. Tallinnas elav Alari pere on kolmanda lapse ootel. Nemad soovisid noorelt lapsevanemaks saada ja moodustada suure pere.
"Elutoas" on Vikerraadio eetris alates 8. oktoobrist pühapäeviti kell 16.05. Saatejuhtidele saab kirjutada aadressil [email protected].

Vestluste sari "Teise mätta otsast"
Vestluste sarjas "Teise mätta otsast" kohtuvad pealtnäha kaugete valdkondade või arusaamade esindajad. Saatesari viib iga kord kokku kaks inimest, kelle dialoogis sünnivad uued maailma mõtestamise võimalused. Kuigi arusaamad ja arvamused võivad erineda, leidub siiski ühisosa, mis neid ühe laua taha toob.
Saatejuht-toimetajate Marju Himma ja Maria Kruusemendi sõnul aitab sari üksteist mõista ja täiendada: "Oma mättalt on vaade ühiselt selge, aga mis toimub teise inimese mätta otsas? Leiame ühe mätta otsas ruumi mõlemale saatekülalisele ja arusaamale ning mõtiskleme nende erinevuste ja sarnasuste üle."
Esimeses saates vestlevad politoloog Rein Taagepera ja kirjanik Tõnu Õnnepalu.
"Teise mätta otsast" on Vikerraadio eetris alates 8. oktoobrist pühapäeviti üle nädala kell 19.05.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: