ERR-i sporditoimetuse uus sari koondab sada erilist hetke Eesti spordiajaloost

100 spordihetke
100 spordihetke Autor/allikas: ERR

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat sündmust ja lugu.

Alates 15. septembrist jõuab ETV ja teiste ERR-i kanalite vahendusel vaatajateni 100-osaline lühiklippide sari "100 spordihetke", mis kõige erilisemad hetked ja inimesed Eesti spordiloost ekraanile toob.

Igal õhtul kuni jõuludeni välja näeb õhtuse "Aktuaalse kaamera" ja spordiuudiste vahel lühilugusid, mis taaselustavad ja meenutavad meie spordiajaloo olulisemaid hetki ja inimesi. Need on lood, mis räägivad suurtest isiksustest, erilistest sündmustest, kohtadest ning eredatest emotsioonidest. Sarja "100 spordihetke" avab retrospektiivne pilk male suurmeistrile Paul Keresele, kes on erilise saatuse ja tähendusega Eesti spordi suurkuju.

Sarja raamidesse mahuvad lood nii lähiajaloost kui kaugemast minevikust, Georg Lurichist Anett Kontaveidini. Kõik meie 25 olümpiavõitjat, alates esimesest Alfred Neulandist 1920. aastal kuni kuldse epeenaiskonnani 2020. aasta Tokyo olümpiamängudel. Ja muidugi lood meie spordispordikangelastest, kelle saavutused on pugenud paljude eestlase hinge: Allar Levandi, Martin Müürsepp, Kaija Parve aga ka Fred Kudu, Toomas Uba ja näiteks Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada on vaid mõned märgilised nimed selles pikas erilises reas.

Sarja "100 spordihetke" on koostanud ja toimetanud Kristjan Kalkun, Tarmo Tiisler ja sporditoimetuse juht Rivo Saarna. Klippide režissöör on Ülle Õun.

"Sada spordihetke" sarja lood ilmuvad lisaks ETV-le ka ERR-i spordiportaalis ja Jupiteris.

Avalugu Paul Keresest spordiportaalis: https://sport.err.ee/1609101158/100-spordihetke-male-suurmeister-paul-keres
Kümme esimest lugu Jupiteris: https://jupiter.err.ee/1609096463/100-spordihetke

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: