ETV2 kultuuriküllane sügiskava pakub elamusi kogu perele

"Plekktrumm", Joonas Hellerma. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

"Plekktrummi" kümnes hooaeg, kirjandusminister Mart Juur, lapselik rõõm ja sportlikud väljakutsed – ETV2 sügiskavas leiavad oma nii suured kui ka väikesed vaatajad.

ETV2 sügiskava saab hoo sisse septembri keskpaigas koos "Plekktrummiga". Joonas Hellerma vestluste sari alustab pidulikku kümnendat hooaega esmaspäeval, 18. septembril.

"Plekktrummiga" samal nädalal alustavad ETV2s ka mitmed teised kultuurisaated. Teisipäevast, 19. septembrist naaseb vaatajate ette Mart Juur saatesarjaga "Kirjandusministri juures". Sel sügisel kutsub kirjandusminister oma vestluskaaslasteks stsenaristid, kelle looming jõuab vaatajate ette filmide ja sarjade kaudu. Stuudiosse on oodata Martin Algust, Andra Teedet, Ilma Raagi jt.

Neljapäevaõhtud on alates 21. septembrist omakorda "Kultuuristuudio. Arutelu" päralt. Merilin Pärli, Kaupo Meiel ja Maarja Vaino võtavad koos saatekülalistega luubi alla päevakajalised kultuuriteemad.

Kultuuris toimuvast teeb argiõhtuti kokkuvõtte uus saatesari "Päeva püük", mis kogub kokku erinevad kultuurikillud ja -uudised, mida ERR-i erinevatel lainetel on märgatud. Väärikaid kultuuritegelasi ja märgilisi tähtpäevi hoiab au sees pühapäeva teemaõhtu.

Tulekul on ka järg loomeinimeste maailma peegeldavale sarjale "Killud". Novembris algaval uuel hooajal avavad enda maailma näiteks Duo Ruut, Mihkel Tüür, Liisu Arro, Kristjan Suits, Helena Lotman jt.

Kõrvuti kultuuriga saab ETV2s sügisel kätte ka paraja annuse adrenaliini. Nii ootab reisisõpru ees uus 4x4 seiklus, mis sel korral viib Väino Laisaare eestvedamisel Lähis-Idasse. Sportlikku elevust toovad omakorda suurvõistluste ülekanded – koos teiste rahvusringhäälingu kanalitega saab kaasa elada nii laskesuusatamisele kui ka kahevõistluse MK-sarjadele, hetkel käimasolevast võrkpallist rääkimata.

Filmi- ja sarjahuvilistele mõeldes toob ETV2 läbi nädala ekraanile valiku silmapaistvate linateostega. Juba sellest kolmapäevast, 6. septembrist algab ETV2s elulooline draamasari "Geenius. Aretha", Emmyga auhinnatud antoloogiasari, mille keskmes on sel korral Aretha Franklin ja tema muusikaline elukäik.

18. septembrist on ETV2 Matsalu loodusfilmide festivali lainel ja vaatajate ette tuuakse auhinnatud dokumentaalfilmid.

Tulekul on mitmete maailmakino filmide tele-esilinastusi, teiste seas näeb sel sügisel filme "Lepitus", "Ära räägi kurja" ja "Päikesepõletus" ning juba sel neljapäeval, 7. septembril tele-esilinastub poliitiline põnevik "Kairo vandenõu". Reedene kinoklassika tõstab sel sügisel fookusesse prantsuse filmidiivad nagu Brigitte Bardot, Catherine Deneuve jt.

Koos Lasteekraaniga seisab ETV2 hea ka selle eest, et vaatamist jaguks tervele perele. Laste- ja noorteprogramm käivitub kohe sellest nädalast, kui ETV2s alustab 4. septembril kolm kodumaist saadet. Noorte telemagasini NOVA saab vaadata koolipäevast puhkamiseks kell 16.30 ja kel siis aega ei jagu, on saade kordusena eetris 18.30.

Pisematele vaatajatele mõeldud "Luise ja Oliver" on eetris esmaspäeviti kell 18. Noorte näitlejate Maarja Johanna Mägi ja Aaron Thor Härmi kehastatud õde ja vend võtavad iga päev ette uue seikluse ning avastavad mängimise käigus ka praktilisi tarkusi.

September, mis on ühtlasi ka Eesti toidu kuu, toob vaatajate ette taas ka koguperesaate "Magus molekul", seda septembri avanädalatel esmaspäevast kolmapäevani kell 18.15. Aigar Vaigul on sel hooajal köögis abiks kokaraamatu autor ja retseptilooja Paula Särekanno ning tehnoloogialiikumise HK Unicorn Squad tüdrukud Inger Hermia, Helena ja Laura.

Kodumaistele saadetele lisaks pakub ETV2 iga päev värvilist valikut animasarjade, silmaringi avardavate dokumentaalide ja noorematele vaatajatele sobivate mängufilmidega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: