Vikerraadio kutsub uue loengusarja avalikele salvestustele

Rein Taagepera ja Tõnu Õnnepalu
Rein Taagepera ja Tõnu Õnnepalu Autor/allikas: ERR

Oktoobris alustab Vikerraadios uus saatesari "Teise mätta otsast", kus kohtuvad pealtnäha kaugete valdkondade või arusaamade esindajad. Uue loengusarja avalikud salvestused toimuvad sel nädalal Tartus ja Tallinnas. Avakohtumine toob kokku Rein Taagepera ja Tõnu Õnnepalu.

Saatesarja "Teise mätta otsast" viib iga kord kokku kaks inimest, kelle dialoogis sünnivad uued maailma mõtestamise võimalused. Kuigi arusaamad ja arvamused võivad erineda, leidub siiski ühisosa, mis neid ühe laua taha toob.

Saatejuht-toimetajate Marju Himma ja Maria Kruusemendi sõnul aitab sari üksteist mõista ja täiendada: "Oma mättalt on vaade ühiselt selge, aga mis toimub teise inimese mätta otsas? Leiame ühe mätta otsas ruumi mõlemale saatekülalisele ja arusaamale ning mõtiskleme nende erinevuste ja sarnasuste üle."

Sari alustab loenguga piiridest riikide ja inimeste vahel ning iseendi sees. Vestluspartnerid on politoloog Rein Taagepera ja kirjanik Tõnu Õnnepalu. Avalik salvestus toimub sel kolmapäeval, 30. augustil kell 18 Tartu Ülikooli peahoones.

Neljapäeval, 31. augustil kell 18 toimub järgmine avalik loeng, kus kalateadlane ja robootik arutlevad, kuidas kalad tajuvad maailma ja mida on inimestel sellest õppida. Biorobootika professor ja akadeemik Maarja Kruusmaa ning kalateaduse professor Markus Vetemaa vestlust on huvilistel võimalik tulla kuulama Teaduste Akadeemiasse.

Mõlemale salvestusele on publik oodatud kuulama ja küsimusi esitama.

"Teise mätta otsast" jõuab Vikerraadio eetrisse oktoobris. Saatejuht-toimetajad on Marju Himma ja Maria Kruusement.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: