ETV toob suve suursündmused koju kätte

ETV valmistub Pardiralliks
ETV valmistub Pardiralliks Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

1. juunil Pardiralliga startiv ETV suvekava käib kaasas suursündmustega, mille kõrghetkeks on noorte laulu- ja tantsupidu. Suvist programmi ilmestab kirev sarjavalik, spordi suurvõistlused, meeleolukad kontserdid ja muidugi vaatajalemmikud "Ringvaade suvel" ning "Eesti mäng".

ETV suveprogramm väärtustab kohtumisi ja sündmuseid Eestimaa erinevates paikades. Sümboolselt avab suvekava heategevuslik Pardiralli 1. juunil Kadrioru pargis, kust meeleolusid vahendab saatejuht Anu Välba. Võidupüha paraadiks suunab ETV pilgud Viljandisse, sealt läheb 22. juunil eetrisse ka hooaja viimane "Terevisioon".

Suve suursündmust, noorte laulu- ja tantsupidu vahendab ETV koos teiste rahvusringhäälingu kanalitega. Koju kätte tuuakse nii rongkäigu, rahvamuusikapeo, laulupeo kui ka tantsupeo meeldejäävad hetked.

ETV on sel suvel kohal kõikidel olulistel kultuurisündmustel, teiste seas jõutakse Tartusse kultuuripealinna kontsertidele ja Vanemuise suvekontserdile, Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäevale pühendatud muusikafestivalile Hiiumaal, juubelit tähistavale Viljandi folgile, Pärnu muusikafestivalile ja Saaremaa ooperipäevadele.

Eesti kultuuri suurkujudele on sel suvel pühendatud mitmed portreesaated. Juba 2. juunil võtab Vahur Kersna kokku luuletaja Juhan Viidingu tähtsuse saatega "Juhan Viiding. Eesti Hamlet". 16. juunib avab Joonas Hellerma omakorda helilooja Rudolf Tobiase lugu.

Käsikäes teiste rahvusringhäälingu kanalitega pakub ETV põnevust ka spordi suurvõistlustelt. Augustis selguvad Budapestis parimad kergejõustiku maailmameistrivõistlustel ja suve viimasel kuul toimub ka naiste jalgpalli MM. Kaasa saab suvel veel elada võrkpalli naiste Euroopa meistrivõistlustele Tallinnas ja võrkpalli meeste Euroopa meistrivõistlustele Milanos, ujumise MM-ile, Euroopa mängudele, käsipalli Meistrite liiga finaalile ja erinevatele jalgpallivõistlustele. Finaalinini jõuab 18. juunil ka legendaarne noorte spordivõistlus "TV 10 olümpiastarti".

Kuni jaanipäevani äratab vaatajaid "Terevisioon" ja kolmel õhtul nädalas võtab päevakajalised teemad kokku "Esimene stuudio". Õhtute sisustaja "Ringvaade" paneb kevadele punkti 31. maiga ja naaseb suvise saatega ekraanile juuni lõpus. Läbi suve hoiab meeleolu üleval "Eesti mäng", mis nüüd on ETV ekraanil kahel järjestikusel õhtul, laupäeviti ja pühapäeviti. Pausideta jätkab ka "Ukraina stuudio", suveperioodil võtab saade olulised Ukrainaga seotud teemad kokku esmaspäeva õhtuti.

Pikkadeks suveõhtuteks on ETV kokku pannud mitmekülgse sarjaprogrammi. Tagasi on menukas Soome haiglasari "Pulss", mis alates 29. maist on ETV ekraanil neljal õhtul nädalas. Reedest, 2. juunist viib ajalooline sari "Pagendatud" 18. sajandi Austraaliasse, kuhu Inglismaalt saadeti ühiskonnast väljaheidetud. Uus on ka juuni lõpus alustav brittide "Hea Karma Haigla", mille tegevus toimub India sooja päikese all. Suvel on tulemas veel elulooline draamasari "Bardot" legendaarsest näitlejannast Brigitte Bardot'st ja 1960ndate meditsiini arenguid peegeldav Itaalia haiglasari "Cuori". Vaatajate rõõmuks naasevad uute hooaegade ekraanile ka krimisari "Jäljed" ja Jane Austeni ainetel valminud kostüümidraama "Sanditon". Krimireede koha täidab ülipopulaarne "Shetland", mille kõik osad 2. juunist taas vaatajateni tuuakse.

Lastele ja nende vanematele mõeldes toob ETV juuni nädalavahetustel ekraanile äsja parimaks kodumaiseks teleseriaaliks tunnistatud koguperesarja "Homme põgeneme". Haaravas seiklusloos otsustab grupp lapsi omal käel plehku panna suvelaagrist, kuid nende plaani katkestavad kahtlased nähtused metsas. Soojas Eestimaa suves üles võetud sari tutvustab vaatajatele uusi noori näitlejaid. Nende kõrval lisavad sarjale vürtsi täiskasvanud professionaalid, teiste seas Carmen Mikiver, Andrus Vaarik, Maria Ehrenberg, Mart Müürisepp, Kaili Närep jpt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: