Kuninglikud hetked ERR-i kanalites: Rootsi kuningapaari riigivisiit ja Charles III kroonimistseremoonia

Kuningas Charles III kroonimistseremoonia
Kuningas Charles III kroonimistseremoonia Autor/allikas: pressimaterjal

Sel reedel toob ETV vaatajateni intervjuudega erisaate Rootsi kuningapaari riigivisiidist Eestisse. Laupäeval lülituvad ERR-i kanalid otsepildiga Londonisse, kus kroonitakse Ühendkuningriigi kuningaks Charles III.

ETV võttegrupp saatis koos Karmel Killandi ja Mihkel Kärmasega kolmepäevasel riigivisiidil viibinud Rootsi kuningas Karl XVI Gustavit ja kuninganna Silviat. Intervjuudega kokkuvõttev saade jõuab ETV eetrisse täna kell 20.30. Ekraanile jõuab läbilõige riigivisiidi vastuvõttudest ja muljetest läbi kolme päeva, sh on talletatud hetked kohtumistest Tallinnas, Viimsis toimunud ametlikust õhtusöögist, rongisõidust Tartusse ja kuninganna Silvia külaskäigust Laulasmaale.

Erisaates jagavad oma mõtteid Eesti-Rootsi suhete ja visiidi kohta nii Vabariigi President Alar Karis ja Sirje Karis kui ka varasemad riigijuhid. Oma muljetest räägivad kuningapaariga kohtunud õpilased ja õpetajad, samuti saavad erisaates sõna Erki Pärnoja, Yoko Alender ning mitmed teised, kel Rootsiga isiklikud suhted. Riigivisiidi võtab kokku Mihkel Kärmase kohtumine Karl XVI Gustaviga Eesti Rahva Muuseumis Tartus.

Laupäeval toovad ERR-i kanalid koju kätte ajaloolise suursündmuse Londonist, kus Ühendkuningriigi kuningaks kroonitakse Charles III ja kuningannaks tema abikaasa Camilla. ERR-i portaal ja Jupiter alustavad sündmuse otseülekannet hommikul kell 9.30. ETV ja ETV+ lülituvad otsepildis kroonimispäevale alates kell 12.

ERR vahendab otsepilti koostöös EBU ja BBC-ga. ERR.ee portaalis näeb ülekannet ilma kommentaarideta, Jupiteris ja ETVs saadavad sündmust eestikeelse kommentaariga Anna Pihl ja Kai-Ines Nelson. Tseremoonia juurde kuuluvaid nüansse seletavad päeva jooksul lisanduvad külalised. ETV+ kanalil kommenteerivad päeva Boriss Timofejev ja Julia Amor.

Eesti televaatajad saavad osa ka pühapäeval toimuvast kroonimiskontserdist, mille otseülekannet vahendab algusega kell 22.30 ETV2. Windsori lossis toimuva kontserdi juurde kuuluvad nii tippmuusikud, võimsad tantsunumbrid kui ka erakordne valgusshow.

Charles III kuningaks saamise lugu avab värske dokumentaal "Charles R. Teel troonile", mida näeb Jupiteris ja ETVs laupäeva hommikul vahetult enne kroonimise ülekande algust kell 11.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: