Vikerraadio e-etteütlus toimub täna kell 10.25

Kaja Kärner lugemas etteütluse teksti
Kaja Kärner lugemas etteütluse teksti Autor/allikas: e-etteütlus

Emakeelepäeva üks tähtsündmuseid, Vikerraadio e-etteütlus toimub täna kell 10.25. Vikerraadio eetris ja ERR.ee portaalis esitatavat teksti saab kuni kella 11ni sisestada e-etteütluse lehel etteytlus.err.ee.

Vikerraadio e-etteütlusel saab osaleda Eestis ja välismaal, vaja läheb vaid ligipääsu internetile ja seadet teksti kirjutamiseks. Raadiole lisaks saab Vikerraadiot kuulata kodulehe vikerraadio.err.ee ja mobiiliäpi kaudu. Osalema on oodatud ka muu emakeelega inimesed, kel soov end eesti keele tundmises proovile panna.

Raadioeetrist kuuldav tekst tuleb sisestada etteütluse lehele etteytlus.err.ee, valida kategooria ja täita kontaktandmed. Etteütluse aken aktiveerub lehel kell 10. Kell 10.05 algavas "Huvitaja" saates jagatakse kirjutajatele veel viimaseid juhiseid ja kell 10.25 loetakse tekst raadioeetris esmakordselt ette. Etteütlust saab kirjutada kella 11ni, teksti loetakse raadios ette korduvalt. Samaaegselt raadioeetriga ilmub ERR.ee portaali video, kus teksti saab lugeda huultelt. Raadioeetris esitab teksti Kaja Kärner, videos Veronika Uibo.

Etteütluse toimkond ärgitab kõiki osalema ja end etteütluse lehel ka kirja panema. Enda kirjutatud tööd saab näha ja korrektse tekstiga võrrelda pärast tulemuste kokkuvõtet. Vikerraadio kuulutab võitjad välja kell 14.05 algavas saates, kus selgitatakse tekst ka lahti. Korrektne tekst koos paralleelvariantide ja veaohtlike kohtade selgitustega pannakse üles etteütluse ja Vikerraadio kodulehele. Etteütluse päeval saab kirjutamise käigus tekkinud küsimusi täpsustada keelenõuande telefonil 631 3731 (töötab kell 11-15).

Vahvad fotod e-etteütluse kirjutamisest on oodatud aadressile [email protected]
Sotsiaalmeedias palutakse kasutada teemaviidet #vikerraadioetteütlus.

E-etteütluse parimad avalikustatakse kuues kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed, vaegkuuljad ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind antakse parimale nutiseadmega kirjutajale ning auhindu loositakse välja kõikide osalejate vahel. Etteütluse lehel saavad end eraldi ära märkida kõik laulu- ja tantsupeolised, kes osalevad ka eriloosimises. Etteütluse auhinnad on välja pannud Haridus- ja Teadusministeerium, Rahva Raamat, Apollo ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA.

Järjekorras juba 16. korda toimuva e-etteütluse tekst on inspireeritud noorte laulu- ja tantsupeost, aga ka liikumisaastast ja Artur Alliksaarest. Tänavuse teksti on koostanud töögrupp koosseisus Tartu Ülikooli eesti kirjanduse doktorant ja Tallinna Ülikooli kirjandusõpetuse ja eesti kirjanduse nooremlektor Joosep Susi, Eesti Keele Instituudi juhtivkeelekorraldaja Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja Maire Raadik, Eesti Keeletoimetajate Liidu esimees ja Tartu Ülikooli keelenõunik Helika Mäekivi, Tallinna Ülikooli emakeeledidaktika lektor Merilin Aruvee, Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele ja kirjanduse õpetaja Triin Toome, Haridus- ja Teadusministeeriumi keelepoliitika osakonna nõunik Sirli Zupping ning Vikerraadio vastutav toimetaja, "Keelesaate" autor Piret Kriivan.

E-etteütlust korraldab Vikerraadio koos Eesti Keele Instituudi ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: