Valimiste õhtu toob ERR-i kanalitesse mahuka eriprogrammi

ETV
ETV "Valimisstuudio" saatejuhid: Mirko Ojakivi, Liisu Lass ja Taavi Eilat Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu valimiste õhtul, 5. märtsil pakuvad telekanalid ETV, ETV2 ja ETV+, Vikerraadio ja Raadio 4 ning ERR.ee portaal mahukat eriprogrammi, kus analüüsitakse valimiste käiku, jälgitakse hääletustulemusi ja vahendatakse meeleolusid erakondade kogunemistelt.

Valimiste eriprogrammi pakuvad pühapäeval ETV ja ETV2, Vikerraadio koostöös ERR-i portaaliga ning ETV+ koostöös Raadio 4ga. Läbi päeva ja õhtu vahendab valimiste infot ja tulemusi ERR-i portaal nii eesti kui ka vene keeles.
Valimiste eelõhtul, 4. märtsil toob ETV vaatajateni erisaate Anna Pihli ja Urmas Vaino juhtimisel. Laupäeva õhtusse sobivalt võetakse kergemates toonides läbi valimiskampaaniate kulg, esimest ja viimast korda astub vaatajate ette kandidaatidest koosnev suur koalitsioonibänd ning peaministrikandidaadid valavad tulevikku ettekuulutavalt tina.
ETV+ toob laupäeva õhtul vaatajateni viimase "Valimisstuudio", Narva stuudios toimuva väitluse fookus on Ida-Virumaa regionaalpoliitikal.

ETV ja ETV2 "Valimiste õhtu" kell 21.30
ETV suures otsesaates tuuakse reaalajas vaatajateni hääletustulemused, uuritakse ekspertidelt, milliseks kujuneb riigikogu uus koosseis ja missuguseid koalitsioonide kombinatsioone see võimaldab. Saatejuhid on Liisu Lass, Mirko Ojakivi ja Taavi Eilat. Meeleolusid erakondade valimispidudelt vahendavad Marko Reikop, Anna Pihl, Johannes Tralla, Piia Osula ja Kristjan Pihl. Eesti erinevatest paikadest teevad otselülitusi ERR-i maakondlikud korrespondendid.
ETV2 vahendab otsesaadet koos viipekeelse tõlkega.

Vikerraadio ja ERR.ee "Valimisstuudio" kell 21.05
Vikerraadio ja ERR-i portaali suures erisaates vahendatakse koos külalistega operatiivset info riigikogu valimiste tulemustest. Stuudios ja erakondade valimispidudel on kohal Indrek Kiisler, Anvar Samost, Uku Toom, Madis Hindre ja Johannes Voltri. Otsereportaažidega lülituvad stuudiosse ERR-i korrespondendid Eesti erinevaist paigust.
"Valimisstuudiot" saab kuulata Vikerraadios ja videos jälgida ERR.ee portaalis.

ETV+ ja Raadio 4 "Valimiste õhtu" kell 21.30
ETV+ ja Raadio 4 ühises otsesaates jälgitakse koos ekspertidega häälte kujunemist ning vahendatakse mõtteid erakondade valimispidudelt. Saatejuhid on Julia Bali ja Andrei Titov, otselülitusi teevad saatesse ETV+ ja Raadio 4 reporterid.
Otsesaadet saab kuulata Raadio 4s ja vaadata ETV+ kanalil.

Valimistejärgne esmaspäev
Valimistulemusi analüüsivad esmaspäeval nii ERR-i uudised kui ka päevakajasaated. "Terevisioon" läheb eetrisse valimisõhtu stuudiost, kus saatejuhid Katrin Viirpalu ja Reimo Sildvee analüüsivad külalistega tulemusi ja võimalikke edasisi käike. Ka Vikerraadio ja Raadio 2 pühapäeva arvamussaated jõuavad erandkorras kuulajateni esmaspäeval – "Samost ja Aaspõllu" on eetris 6. märtsil kell 14.05 ja "Olukorrast riigis" kell 12.15.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: