Eesti Rahvusringhäälingu kanalid alustavad valimisväitlustega

Valimisstuudio, Lass ja Kuusk
Valimisstuudio, Lass ja Kuusk Autor/allikas: Margus Voolpriit

Riigikogu valimiste eelsel ajal jõuab Eesti Rahvusringhäälingu tele-, raadio- ja veebikanalitesse mitukümmend valimissaadet eesti ja vene keeles.

Valimisperioodi on ETVs sisse juhatanud neljaosaline sari "Haugi mälu", sellest nädalast alustavad valimisväitlusega Vikerraadio ja ETV. Venekeelsed debatid ETV+ kanalil ja Raadio 4s alustavad veebruari alguses. 5. märtsil toimuvate valimiste eel jõuab kuulajate-vaatajateni kokku rohkem kui 30 valimisväitlust, sest oma panuse annavad valimiseelsel perioodil ka Raadio 2 ning erinevad tele- ja raadiosaated.

Valimiste erilehe on avanud ka ERR-i portaal, kus leiab laiaulatusliku kajastuse, kandidaatide nimekirjad, reitingud ja sõna saavad nii üksikkandidaadid kui ka erakondade esindajad. Aadressile valimised.err.ee lisandub veebruari keskpaigaks ka valijakompass.

ERR-i valimisväitluste eriprogrammi avab Vikerraadio täna, 31. jaanuaril – Arp Mülleri ja Mirko Ojakivi juhtimisel jõuab teisipäeviti ja neljapäeviti kuulajateni kuus teemapõhist väitlust. Veebruari eelviimasel nädalal saavad kuulajad osa neljast erakondade esinumbrite debatist saadetes "Vastasseis".

ETV valimisstuudiod erakondade osalusel alustavad sel kolmapäeval, 1. veebruaril. Igal kolmapäeval on "Valimisstuudio" fookuses konkreetne teemade valdkond, avasaates keskendutakse julgeoleku- ja kaitsepoliitikale. Valimisväitluseid juhivad Andres Kuusk, Liisu Lass, Johannes Tralla ja Mirko Ojakivi. Valimisnädalal toimuv viimane debatt toob otsestuudiosse peaministrikandidaadid.

Poliitikas toimuval hoiavad eelseisvatel nädalatel silma peal ka "Esimene stuudio" ja "Terevisioon", hommikuprogrammi oodatakse loosiga valitud kandidaate erinevatest erakondadest. Valimiste eelõhtul toob ETV vaatajateni tunniajase erisaate, kus otsestuudios analüüsivad eksperdid valimiste eelset perioodi ja jagatakse praktilist infot valimiste korralduse kohta.

ETV+ alustab valimisstuudiotega 8. veebruaril, kui otsesaatesse kaasatakse eksperte, politolooge ja ajakirjanikke. Kandidaatide osalusel väitlused alustavad 15. veebruaril, saateid juhivad Andrei Titov ja Uljana Kuzmina. ETV+ viimane valimisväitlus fookusega Ida-Virumaa regionaalpoliitikal jõuab vaatajateni 4. märtsil Narva stuudiost, saadet juhivad Jüri Nikolajev ja Mihhail Komaško.

Raadio 4 valimissaadete kava algab 20. veebruaril - kahel järjestikusel nädalal on esmaspäevast neljapäevani eetris kokku kaheksa valimisväitlust, saateid juhivad vaheldumisi Artur Aukon ja Andrei Titov.

Raadio 2 suundub valimistelainele 13. veebruarist, kui hommikuprogrammis leiab püsikoha rubriik "Riigieksam", mis toob üheksal hommikul stuudios kokku iga erakonna peaministrikandidaadi ja nimekirjas kõrgeimal kohal asetseva alla 30-aastase kandidaadi.

Valimissaadete programm kulmineerub riigikogu valimistega 5. märtsil, mil tulemusi vahendavad läbi õhtu ETV, ETV+ koostöös Raadio 4-ga ja Vikerraadio koostöös ERR-i portaaliga.

Eesti Rahvusringhääling lähtub valimiste-eelsel ajal ERR-i valimiskampaania korrast.

Rahvusringhäälingu valimiste erileht koos valimisaadete kavaga: valimised.err.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: