ETV ja ETV2 tähistavad suurkontsertide ja saadetega muusikakuud

"Järvid Leigo järvel" Autor/allikas: Ruudu Rahumaru

Käesoleva kolmapäevaga algab ETV ja ETV2 rikkalik muusikasaadete ja kontsertide kava, mis kestab läbi terve oktoobri. Kolmapäeviti ja laupäeviti saab tele-ekraani vahendusel nautida kohtumisi Eesti tipp-muusikutega Järvidest noorte interpreetideni ning kuulata kontserte.

Viiel järjestikusel nädalal pakuvad ETV ja ETV2 muusikalist eriprogrammi, kus kolmapäeviti näeb ETV vahendusel intervjuudega pikitud kontsertsaateid ja laupäeviti täispikkasid kontserte. Muusikakuu sissejuhatuseks kutsub ETV täna kell 22.40 vaatama muusikasaadet "Tuleviku maailmatähed", kus saab lähemalt tuttavaks Hans Christian Aaviku, Martin Karu, Marcel Johannes Kitse ja teiste noorte talentidega, kes suurema osa aastat esinevad maailmalavadel. Äsja toimunud kultuurisõbra kontsertõhtut vahendab täispikkuses ETV2 sel laupäeval kell 22.55. Samal õhtul toimuva rahvusvahelise muusikapäeva gala meeleolud toob vaatajateni ETV kell 21.35.

Oktoobri kolmapäevad ja laupäevad toovad ETV ekraanile neli suvist suursündmust, mille üheks märksõnaks on muusikaline perekond Järvid. Sel aastal tähistavad oma suuri sünnipäevasid nii Neeme Järvi, Kristjan Järvi kui ka Paavo Järvi. Sel puhul andsid nad suvel mitu suurejoonelist kontserti, mis nüüd ka tele-ekraanile jõuavad. Tuleval kolmapäeval, 5. oktoobril vahendab ETV muusikasaates "Järvide järvemuusika" Leigo maagilist elamust, mis tõi kokku terve Järvide suure suguvõsa. Kontsertsaates kuuleb nii kaunist muusikat, aga saab lähemalt tutvuda ka perekonnaga, kuhu kuulub mitukümmend andekat muusikut. Leigol toimunud "Loojangukontserti" koos Eesti Sümfooniaorkestriga vahendab täies mahus ETV2 laupäeval, 8. oktoobril kell 22.05.

Oktoobri muusikakavasse mahuvad veel Kristjan Järvi ja Paavo Järvi meeldejäävad kontserdid Pärnu Muusikafestivalilt, samuti jõuab vaatajateni Leigol toimunud "Tule ja veel kontsert" ning Tartu suve suursündmus, Vanemuise suvekontsert Kassitoome orus.

Koos Raadio 2ga vahendab ETV oktoobris ka pärimusmuusika suursündmust Etnokulp 2022. Parimate muusikute, ansamblite ja pärimusmuusikaloojate auhinnagala jõuab televaatajate ja raadiokuulajateni 9. oktoobril.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: