ETV2 kultuuriküllane sügis toob ekraanile uued saated

Ester Kuntu Vilde muuseumis
Ester Kuntu Vilde muuseumis Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

ETV2 sisustab sügise kultuurirohke programmiga, kus igasse õhtusse jagub elamusi aruteludest kontsertideni. Sügiskavasse on lisandumas teatri- ja kirjandussaated ning uhiuus kodumaine lastesari.

Kultuur, lapsed ja suur sport on ETV2 sügishooaja kesksed märksõnad. Argiõhtute kultuuriprogramm algab kell 21.30, seda kohe pärast "Aktuaalset kaamerat", mida nüüd saab korraga vaadata nii ETV kui ka ETV2 vahendusel. Päevauudistelt võtab esmaspäevast laupäevani järje üle kultuurisaade, mis tõstab fookusesse kas päevakajalised arutelud, ajatud vestlused, sissevaated loomingusse või ka meelelahutuslikumad teemad.

Esmaspäev on ETV2s traditsiooniliselt Joonas Hellerma ja "Plekktrummi" päralt. Uus hooaeg saab alguse juba 19. septembril kell 21.30.

Teisipäeviti keskendub ETV2 kirjandusele. 13. septembril kell 21.30 esilinastub Tõnu Õnnepalu sünnipäeva puhul uus portreesaade "Õnnepalu aeg", autor on Joonas Hellerma. Kui vahepealsed nädalad saab kirjanduse teemadel kaasa mõtelda sarjas "Kirjanduse aeg 2022", siis alates 4. oktoobrist võtab ETV2 ekraanil koha sisse Mart Juur. Uues saates "Kultuuristuudio. Kirjandusministri juures" viib Mart Juur seitsmel õhtul läbi meeleolukad vestlused tuntud kirjanikega. Külla tulevad teiste seas Contra, Leelo Tungal, Urmas Vadi jt.

Kolmapäev on aeg kultuuriteemalisteks aruteludeks. Kevadel alustanud "Kultuuristuudio. Arutelu" teine hooaeg keskendub alates 14. septembrist kell 21.30 päevakajalistele kultuuriteemadele koos saatejuhtide Maarja Vaino, Tarmo Tiisleri ja Kaupo Meieliga. Kodumaistelt aruteludelt võtavad kolmapäevaõhtuti järje üle maailmakino väärtfilmid.

Neljapäevadesse toob ETV2 oktoobrist uue saatesarja "Killud", mis dokumenteerib erinevaid loomisprotsesse ja loojaid, kes võtavad kaasa neile olulistesse paikadesse. Vaataja viiakse näiteks skulptor Jass Kaselaane ateljeesse, rännakule koos performance-kunstnik ja koreograaf Henri Hütiga ning maalikunstnik Kristi Kongi värvi ja valguse maailma. Neljapäev on ka kvaliteetsarjade päev, mis oktoobris toob kauaoodatud kolmanda hooaja kõikide menusarja "Minu geniaalne sõbranna" fännideni.

Nädalavahetuse meeleolud saavad hoo sisse reedel, kus oktoobris stardib huumorisaade "Koomikud ja küsimused". Comedy Estoniaga koostöös valmiv saade paneb küsimustele vastama noored püstijalakoomikud ja põnevad tegijad Eesti kultuuriruumist, sh Marta Laan, Ott Sepp, Estoni Kohver, Joosep Järvesaar, Kristel Aaslaid jt. Saadet juhivad Karl Alari Varma ja Kaspar Kikerpill ning kahe võistkonna pead on Mikael Meema ja Sander Õigus.

Laupäevadesse on ETV2 kogunud kultuuripärlid saadete, kontsertide ja filmide näol. 24. septembril alustab ETV2s neljaosaline saatesari "Meie kirjanduse lugu", kus Ester Kuntu vahendab lugusid Eesti kirjanikest – tänased kuulsad kirjanikud jagavad lõbusaid lugusid ja põnevaid sissevaateid Anton Hansen Tammsaare, Marie Underi, Oskar Lutsu, Eduard Vilde ja teiste märgiliste kirjanike loomesse ja eluteedesse. Oktoobris lisandub laupäevadesse meeleolukas ja hariduslik võistlussaade "Laske mind lavale", mis jälgib kuue noore teekonda lavale ja paneb nad proovile Eesti suurte teatrimajade lavadel. Läbi sügise kostitab ETV2 laupäeviti vaatajaid ka eriliste muusikaelamustega, olgu siis kodumaiste kontsertide või haaravate muusikadokkidega.

Pühapäevad on ETV2s traditsiooniliselt teemaõhtute päralt, et austada kodumaiste kultuuritegelaste tähtpäevi ja pärandit.

Kõrvuti kultuuriga on ETV2 parim kaaslane ka lastele ja noortele. Esmaspäevast neljapäevani on eeter noortesaate NOVA päralt, septembri teisipäevadel ja kolmapäevadel saab sellest nädalast kaasa elada maitseküllase teadussaate "Magus molekul" uutele osadele. Oktoobris toob ETV2 eetrisse elevust uhiuus kodumaine lastesari "Homme põgeneme". Kaheksaosaline sari viib lastelaagrisse, kus põimuvad seiklused, põnevus ja sõprus.

Kui septembris ja oktoobris kostitab ETV2 kultuuriküllase programmiga, siis november ja detsember mööduvad suure spordi tähe all. ERR vahendab Kataris toimuvalt jalgpalli MM-lt kokku 57 mängu ja neist suurem osa koonduvad just ETV2 ekraanile, sh avamäng ja finaal. Koos mängudega avab ERR taas ka jalgpallistuudio.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: