Klassikaraadio lähetab EBU džässikonkursile Tobias Tammearu Trio

Tobias Tammearu Trio
Tobias Tammearu Trio Autor/allikas: Kretel Kuusk

Esmakordselt on eesti muusikud Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) džässikonkursi finaalis. Suur finaal toimub Marciaci festivalil esmaspäeval, 25. juulil ja laval on ka Tobias Tammearu Trio.

EBU konkurss on mõeldud noortele džässansamblitele, mille liikmete keskmine vanus on alla 30 aasta. Esimesse vooru saadavad raadiojaamad oma salvestusi noorte muusikute hiljutistest kontsertidest ning žürii valib neist välja finalistid.

Klassikaraadio on vahendanud noori eesti džässartiste EBU konkursile juba mitu aastat, kuid esmakordselt pääsesid eestlased finaali.  Grand finale toimub Marciaci festivalil esmaspäeval, 25. juulil. Lisaks Tobias Tammearu triole konkureerivad Grand Prix'le ansambel Prospectus Prantsusmaalt, Kongle Trio Norrast ning Ivan Radivojević Quartet Serbiast.

Eesti džässmuusikute noore põlvkonna üks väljapaistvamaid saksofoniste Tobias Tammearu on õppinud Elleri-nimelises muusikakoolis, Georg Otsa nimelises muusikakoolis ja Amsterdami konservatooriumis. Ta on musitseerinud mitmes eesti ansamblis ning projektis Jake Victor Twisted Heads. 2019. aastal alguse saanud trios mängivad Tammearuga koos bassist Robert Rebane ja löökpillimängija Martin Petermann. 2020. aastal ilmus trio esimene album "Bivium"

EBU džässikonkursi žüriis on Austria ORFi džässiekspert Andreas Felber, Rootsi Raadio (SR) produtsent Pierre Martin, Kataloonia raadio muusikaprodutsent Pilar Subirà ning žürii esinaine, Marciaci džässikeskuse L'Astrada juht Fanny Pagès.
 
EBU džässikonkursi algatasid raadiote muusikatoimetajad 2006. aastal. Sellest alates toimub konkurss iga-aastaselt ning seda koostöös Euroopa mainekate džässifestivalidega. Tänavu on EBU konkursi partneriks auväärne ja publikurohke Marciaci festival Prantsusmaal.

EBU džässikonkursi finalistide salvestusi saab kuulata Klassikaraadio lehelt: https://klassikaraadio.err.ee/1608639880/dzassikontsert-euroraadio-dzassikonkursi-finalistid/

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: