ERR tähistab suvepühasid meeleoluka programmiga

Lõke
Lõke Autor/allikas: Minupilt.err.ee/Kaido Saar

Pikad suvepühad toovad rahvusringhäälingu kanalitesse nii võidupühaga seotud ülekanded kui ka jaanidesse sobiva muusika- ja filmivaliku. Võidupüha paraadi vahendavad ETV, ETV+, Raadio 4 ja ERR.ee portaal.

Pühade eriprogramm saab alguse 22. juunil, kui antakse üle riiklikud teenetemärgid. Tänuüritusest saab ETV vahendusel osa kell 19.30, ETV+ vahendab sündmust 23. juunil kell 12.10.
Võidupüha traditsiooniline paraad toimub tänavu Kuressaares, kuhu on oodata ligi 750 inimest nii Eestist kui ka välismaalt. ETV otseülekandes kell 11 kommenteerivad paraadi Andres Kuusk ja kolonel Eero Rebo. Andres Kuuse sõnul on saarlased Kaitseliitu alati väga oluliseks pidanud ja see, et Võidupüha paraad lõpuks Kuressaares toimub, on tunnustus kõikidele saarlastele. "Eestlaste huvi riigikaitse vastu on Ukraina sõja ajal kiiresti kasvanud ja paraaad on suurepärane võimalus seda huvi veelgi laiendada," lisas Kuusk.
Paraadi vahendavad kell 11 ka ETV+ ja Raadio 4. ETV+ vaatajateni toovad paraadi Mihhail Malkin ja Artur Zahharov, Raadio 4s kommenteerivad otseülekannet Kaitseliidu Naiskodukaitse esindaja Kristina Kukk ja Tallinna Maleva leitnant Igor Ljapin, saatejuhid on Julia Bali ja Andrian Tšeremenin.
Veebis näeb paraadi ERR.ee portaali vahendusel.

Vikerraadio läheb võidupüha hommikul ajas tagasi 1920ndate aastate algusesse, mil Eesti oli alles äsja iseseisvaks saanud. Johannes Voltri uurib ajaloolaselt Ago Pajurilt ja ajaloodemograafilt Mark Gortfelderilt, milline oli noore tärkava Eesti ühiskond ja rahvastik ning millist elu elati Narvatagustel aladel ja Petserimaal. Allan Jürgens tutvustab 1920ndate aastate Eesti muusikat ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi teadur Kalle Voolaid kõneleb tolle ajastu spordist. Tehnikaajaloolane Rene Levoll räägib, milline nägi välja auto sada aastat tagasi ja kui palju mootorsõidukeid toona tänavatel sõitis.
Minisari "Lapsekingades Wabariik" on eetris 23. juunil kell 8-11 ja kordub 24. juunil kell 12-14 ja kell 15-16.

Raadio 2 toob tagasi legendaarse Jaanijooksu koos maratonsaatega 23. juunil kell 12-17. R2 tegelased peidavad end ära Eestimaa erinevais paigus, et koos raadioeetris kõlavate vihjetega nad sealt üles leitaks. Orienteerumisneljapäevaku juhid raadioeetris on Jaan Rajasaare ja Jaanike Kamlat.

Pühadesse jagub eelolevatel päevadel ka ohtralt muusikat ja kirev filmikava. ETV rõõmustab vaatajaid filmiklassikaga nagu "Teisikud", "Malev" ja "Siin me oleme", ETV2 näitab filmi "Keskpäevane praam".  ETV+ toob omakorda ekraanile "Viimse reliikvia" ja "Vallatud kurvid". Veebikanalis Jupiter on vaatamiseks mitmeid temaatilisi saateid ja filme, teiste seas dokumentalistika klassikasse kuuluv Andres Söödi 1978. aasta film "Jaanipäev": https://jupiter.err.ee/1608205099 

Koduste jaanipidude saatjaks pakub Jupiter retrodisko playlisti ja laia valiku muusikafilmidest läbi erinevate kümnendite: https://jupiter.err.ee/jaanipop. Ka ETV kavas on ööl vastu 24. juunit videodisko, kus kõlavad läbi aegade parimad kodumaised hitid. Jaanilõkke saatjaks toob ETV kell 22.20 ekraanile Kukerpillide kontserdi. Jaaniõhtuks sobivat muusikat pakuvad ka Vikerraadio, Klassikaraadio ja Raadio 2.

ERR-i jaanikava leiab siit: https://menu.err.ee/1608636991/err-tahistab-suvepuhasid-meeleoluka-programmiga

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: