Maikuu oli ETV+ jaoks läbi aegade edukaim telekuu

Eesti Rahvusringhäälingu venekeelne telekanal ETV+ saavutas käesoleva aasta mais parima tulemuse kogu kanali tegevusaja jooksul alates 2015. aasta sügisest.

Kui koos kevade saabumisega on üldine televaatamise aeg Eestis vähenenud, siis ETV+ vaatamisaeg on möödunud aasta maiga võrreldes 40% suurem. Sealjuures oli ETV+ vaatamisminutite arv mais kanali läbi aegade kõrgeim tulemus.

Võrreldes aastataguse ajaga on ETV+ vaatamisaja osakaal kasvanud 55% ja on tulemusega 3,1% kanali kõrgeim tulemus läbi pea seitsme tegevusaasta. Vaatamisaja osakaalu kasv sai tõuke Venemaa telekanalite sulgemisest Eestis ja on jätkanud kasvamist ka viimaste kuude võrdluses.

ETV+ peatoimetaja Ekaterina Taklaja sõnul on siinse elanikkonna seas kujunenud uued teleri vaatamise harjumused ja ETV+ seltsis veedetakse aina rohkem aega. "Valmistume juba sügishooajaks, aga pakume läbi suve vaatajatele võimalikult mitmekesist programmi igapäevaste uudiste, "Suvise Horisondi" ja sarjade-filmide näol," lisab ta.

Telekanali vaadatuim saade on jätkuvalt "Aktuaalne kaamera", mida keskmiselt vaatas maikuus otse või järele 31 000 inimest. Televaatajaid meelitas ka Eurovisiooni lauluvõistlus, mille finaali jälgis samuti 31 000 vaatajat. ETV+ saadete esikümnesse mahtusid ka lauluvõistluse mõlemad poolfinaalid ja erisaated.

ETV+ rekordiline vaatamisaeg ja osakaal peegelduvad ka omasaadete vaatajanumbrites. Läbi aegade parima tulemuse tegid "Kes keda?", "Oma tõde", "Peegel", parimat tulemust kordasid "Nädala intervjuu", "Kohv+" ja "Insight". Suure huviga on vaatajad vastu võtnud ka selle kevade uued saated "Horisont" ja "Orbiit".

Silmapaistev oli maikuu kõikide ERR-i telekanalite jaoks. ETV otsevaatamise osakaal (19%) on viimase 20 aasta maikuude kõrgeim. ETV2 vaatamisaja osakaal (2,2%) oli samuti võrreldes aastatagusega kõrgem.

Televaatajate suurimaks tõmbenumbriks kõikide telekanalite võrdluses oli Eurovisiooni finaali ülekanne, mida ETV vahendusel vaatas otse 221 000 inimest ja koos järelevaatamisega 242 000 inimest. Finaalile järgnesid vaadatavuselt Eurovisiooni teise poolfinaali otseülekanne ETVs ja erisaade "Kuidas valmistutakse Eurovisiooniks Torinos". Sarisaadetest oli maikuu vaadatuim "Pealtnägija" 190 000 vaatajaga (otse ja järele).

Andmed: Kantar Emor. Teleauditooriumi Mõõdikuuring
Sihtrühm: 4-aastased ja vanemad Eesti elanikud

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: