Raadio 2 avab suve suure R2 WKND festivaliga

R2 WKND
R2 WKND Autor/allikas: Pressimaterjalid

Raadio 2 lülitub suvelainele ja pühitseb suveprogrammi sisse sel nädalavahetusel toimuva R2 WKND festivaliga Tallinnas Põhjala keskuses.

Raadio 2 lülitub sellest nädalast suvelainele ja lükkab suveprogrammile hoo sisse sisse 3. ja 4. juunil toimuva festivaliga R2 WKND Põhjala keskuses asuvas Botikus. Reedel ja laupäeval mängivad kahes saalis muusikat R2 DJ-d populaarsetest saadetest - Urbanism, Programm, Bashment FM, Error Error, Dubshack, TIKS, Tjuun in, Hard Feeler, Citylights FM, Pronto, Raw@Lab, Lil Saade, Triinemets, Jazzitup, Kristo Rajasaare, Marta Püssa, Pille-Riin Karro, Rain Tolk, Soulmate, Floorshow, Still Out, Lift, Vibratsioon, Rhythm Doctor, HU.mix, Tallinn Express, Uus Biit, Estonian Funk Embassy, Electro Boogie, Machine Nation ja Öömaja. Uksed avatakse pidulistele kell 20 ja pidu kestab kella 4ni.

Lisaks toimub laupäeva päeval kell 12-17 Botiku õuel Bändisärgilaat ja Muusikute Kirbuturg ning avatud on ka lasteala. Bändisärgilaadal müüvad fänninänni An-Marlen, DND, Frankie Animal, I Wear* Experiment, Intrepid, Kosmikud, Miljardid, Minimal Wind, Neon Fir, Nihilistkrypt, Ouu, Põhja-Tallinn, Rita Ray, Sibyl Vane, Steps to Synapse, Tankist, Yasmyn ja mitmed teised. Muusikute Kirbuturg koondab ühe katuse alla ostma ja müüma hobi- ja professionaalseid muusikuid, pillipoode ja erialaste oskustega inimesi. Lastealal teeb pisematele diskot kell 12-13 Lil Saate saatejuht Lill Slim. Alates kell 13 saavad lapsed osaleda pillivalmistamise töötoas ja ka jämmida, joonistada ning mängida.

Nädalavahetuse festivali piletid on saadaval Piletilevis, päevane programm on kõikidele tasuta. R2 WKND tuleb koju kätte ka raadio vahendusel – festivali toovad kuulajateni reedel kell 20-02 ja laupäeval kell 12-04 saatejuhid Marta Püssa, Pille-Riin Karro, Robin Juhkental, Kristo Rajasaare ja Margus Kamlat.

R2 WKND on avapauk kirevale festivalisuvele, sest traditsiooniliselt liigub R2 helibuss ka tänavu mööda suviseid Eesti paiku, kus pakutakse head muusikat – sõiduplaanis on Võnge Festival Peipsi ääres, Intsikurmu Põlvas ja Eesti Hip-Hop festival Elvas.

Suviselt värske on ka R2 muusikasaadete programm. Iga suvekuu ühel laupäeval on R2 kavas mahukad erisaated ehk käivitub mitmetunnine ajamasin nimega "Stereo". Palju põnevat ja uusi tegijaid leiad R2 õhtusest muusikasaadete vööndist, kuhu lisanduvad saated "UK-UK, mina prii!", "Bestikad", "Kurbade tüdrukute klubi", "Barealic Pop-Up", "Lemmikbändisaade", "They Siimi Rollin'" jt.

R2 veebijaamade r2extra.ee perre lisandub suve puhul uus liige R2 Chill, mis pakub nimele vastavat ideaalset muusikavalikut.

Uued suvesaated Raadio 2s

"Stereo"
Iga suvekuu ühel laupäeval on R2 kavas mahukas erisaade "Stereo", kus kõlavad helid eelmisest sajandist, mis on fantastilised ka tänapäeval. Juunis rännatakse ajas tagasi 50, juulis 40 ja augustis 30 aastat ja kujutakse ette, kuidas kõlanuks Raadio 2 aastatel 1972, 1982 ja 1992.
Sarja esimene osa – Stereo '72 - läheb eetrisse 11. juunil kell 12-19, päeval kui tähistatakse Elva Rockfestivali 50. juubelisünnipäeva. Aastakäigu parima muusika toovad eetrisse R2 ajaränduritest saatejuhid, aga kaasa lööma ja oma 70ndate lemmiklugusid jagama kutsutakse ka kuulajaid.

"Lemmikbändisaade"
Ilmselt on sul neid lemmikbände mitu, aga siia saatesse võid kaasa võtta ainult ühe – sellise ülesande saavad Raadio 2 erinevad saatejuhid.
Saade on eetris alates 31. maist teisipäeviti kell 20.

"Balearic Pop-Up"
Suvise muusika erisaade, kus kuuleb legendaarsest Vahemere saarestikust inspireeritud stiili parimaid palasid. Muusikat valib Erki Pruul.
Saade on eetris alates 31. maist üle nädala teisipäeviti kell 21.

"Kurbade tüdrukute klubi"
Kurvemat ja vähem kurvemat kitarrimuusikat peavoolust ning servaaladelt. Kantrist shoegaze´ini. Saatejuhid on Merit Maarits ja Johanna Tenso
Saade on eetris alates 9. juunist üle nädala neljapäeval kell 21.

"Bestikad"
L. Eazy kutsub külla erinevaid Eesti elektroonilise tantsumuusika tegijaid, et rääkida skeene saamisloost. Kõlab teemakohane muusika.
Saade on eetris laupäeviti alates 18. juuni kell 18.

"They Siimi Rollin'"
Noore bassimuusika produtsendi Siimi autorisaade.
Saade on eetris reede öösel vastu laupäeva 10. juunil, 1. juulil ja 19. augustil kell 00-01.

"UK-UK, mina prii!"
Sügavast pealiskaudseni ja obskuursest vähem obskuurseni. Taavet Kase avastab koos kuulajatega Briti elektroonilise muusika lõputult variatiivset maastikku.
Saade on eetris reede öösel vastu laupäeva 17. juunil, 15. juulil, 29. juulil ja 26. augustil kell 00-01.

"Citylights FM"
Kiiretempoline hingemuusika, sobiv soundtrack jalutuskäikudele öises linnas ja truu reisikaaslane kõrvaklappides. Saatejuht on Kaspar Leivo.
Saade on eetris reede öösel vastu laupäeva 8. ja 22. juulil kell 00-01.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: