Eesti Rahvusringhääling tähistab maid keskkonnakuuna
Eesti Rahvusringhäälingu programmid tõstavad läbi maikuu fookusesse keskkonnateemad, erilise tähelepanu all on tänavu vesi. Vaatamist, kuulamist ja nuputamist jagub kõikidesse kanalitesse.
Mai kui keskkonnakuu on ERR-is aastate jooksul heaks traditsiooniks saanud. Tänavu keskenduvad programmid eelkõige veele, ent keskkonna-alaseid teemasid jagub teisigi. Keskkonnaküsimused käivad maikuus läbi nii hommikuprogrammides kui ka õhtusaadetes, eesti ja vene keeles.
Veele pühendab erisaate mai esimene "Osoon", mis uurib 2. mail, kuidas jõuab puhas vesi meie kraanidesse nii maal kui ka linnas, ja mida teha, et vesi pärast kasutamist võimalikult puhtalt taas veeringesse jõuaks. "Virumaa veed puhtaks" teisi saateid näeb veebikanalis Jupiter.
Vee inspireerivat loomust tähistab Klassikaraadio läbi maikuu avanädala. Argipäeviti kell 10 on Klassikaraadio eetris "Veemuusika" baroki ja renessansi kaunite paladega. Kell 11 on argipäeviti eetris keskkonnakuu erisaade "Keskkonnakuu: vesi kui ressurss", kuhu Klassikaraadio toimetajad on välja valinud veeteemalised ja veest inspireeritud helitööd.
Kui suurtele lugejatele-külastajatele jagab keskkonna-alaseid uudiseid ning teadmisi teadusportaal Novaator, siis noortele pakub veetarkust Lasteekraani viktoriin, mis paneb proovile teadmised veest ning jagab infot vee kasutamise ja säästmise kohta.
Eesti Televisioon lükkab teisipäeval käima uue neljaosalise saatesarja "Pinge 2032", mis avab kaardid Eesti energeetika pingelisest tulevikust. Kui palju järgmise kümne aasta jooksul elektri tarbimine kasvab ja mis allikatest me oma tarbimisvajaduse katame? Kas elekter on kümne aasta pärast alati kättesaadav, taskukohane ja roheline? Kuidas muudab kasvav elektrivajadus ja rohepööre meie elektrivõrku? Neile küsimustele hakkavad koos saatejuhi Urmas Vainoga vastuseid otsima eksperdid ja Eesti inimesed teisipäeviti kell 20.00.
Keskkonnateemalise filmivaliku eest hoolitseb maikuus ETV2, mille programmi jõuab kaheksa mõtlemapanevat dokumentaalfilmi. Kolmapäeviti kell 21.30 ja reedeti kell 20.00 kavas olevad dokumentaalfilmid räägivad plastiprobleemist, inimese ja looduse kokkupõrgetest, looduse mitmekesisusest ja selle hääbumisest. Kõik filmid on 4. maist koos lisavalikutega nähtavad ka veebikanalis Jupiter.
ERR-i keskkonnakuu info leiab lehelt err.ee/keskkonnakuu