ETV2 eetris alustab uus kultuurisaadete sari "Kultuuristuudio"

Rahvusringhäälingu kultuuritoimetuse eestvedamisel alustab märtsis kaht uut saatesarja ühendav "Kultuuristuudio", mis toob teisipäeviti ja kolmapäeviti ETV2 vaatajateni sissevaate kultuurimaastikul toimuvasse. Avasaate fookus sel kolmapäeval on klassikalise muusika rollil kaasaegses maailmas.

Kolmapäeval, 2. märtsil alustav "Kultuuristuudio: Arutelu" keskendub päevakajalistele kultuuriteemadele ja teisipäeval, 8. märtsil alustav "Kultuuristuudio: Looming" erinevate loojate märgilistele teostele. Esmaspäevad on ETV2s jätkuvalt Joonas Hellerma juhitud "Plekktrummi" päralt ja neljapäeviti vahendab kultuurielu "OP" ETVs.

"Kultuuristuudio: Arutelu" toob saatejuhtidena ekraanile Maarja Vaino, Kaupo Meieli ja Tarmo Tiisleri. Igal kolmapäeval võtab üks neist stuudios koha sisse, et koos külalistega mõtestada kultuurimaastikul toimuvat. Kultuuristuudio teemade kaart ulatub kirjandusest kunstini ja muusikast hariduseni. Avasaadet juhib sel kolmapäeval Tarmo Tiisler, kes võtab teemaks klassikalise muusika rolli ja proovikivid kaasaegses maailmas: kuidas ja miks peaks klassikaline muusika kõnetama inimesi aastal 2022? Stuudios arutlevad Helena Tulve ja Kristjan Randalu.

"Kultuuristuudio: Looming" saateid juhivad samuti vaheldumisi kolm saatejuhti: Ave Häkli, Kaspar Viilup ja Meelis Oidsalu. Igal teisipäeval on stuudiosse palutud üks märgiline kultuuritegelane, kellega koos mõtestatakse tema enda loomingu sündi ja üht-kaht teost. Saates üllatab külaline vaatajaid ka ühe teda ennast mõjutanud olulise teose looga. "Loomingu" saade katab erinevaid valdkondi tutvustades nii muusikat, kunsti, kirjandust, teatrit kui ka tantsu.

"Kultuuristuudio" saated jõuavad vaatajateni raadiomajas asuvast legendaarsest valgest saalist, mida ilmestab Enn Põldroosi mosaiikpannoo "Raadiolill". Saadete režissöör on Ülle Õun.

"Kultuuristuudio: Arutelu" esimene saade on ETV2 eetris kolmapäeval, 2. märtsil kell 21.30.
"Kultuuristuudio: Looming" esimene saade on ETV2 eetris teisipäeval, 8. märtsil kell 21.30.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: